Prezident dával přednost Haškovi před Sobotkou. Co na to ČSSD?

26. 9. 2013 9:42

Návštěva prezidenta Zemana v Jihomoravském kraji podle Daniela Kaisera nabízí několik otázek. Například, zda ČSSD umožní prezidentu Zemanovi vybrat si hřiště, na kterém pak zvítězí, nebo zda případné kroužkování v jednom kraji má ovlivnit výběr premiéra. Kaiser si v Lidových novinách všímá Zemanovy podpory hejtmana Michala Haška.

Prezident dával přednost Haškovi před Sobotkou. Co na to ČSSD?
Foto: Petr Kupka
Popisek: Prezident Zeman s jihomoravským hejtmanem Michalem Haškem
reklama

Zatímco se prezident Miloš Zeman při své návštěvě Jihomoravského kraje s předsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou ani nesetkal, s hejtmanem Haškem se prý ukazuje všude a dává najevo své preference. Oba sociální demokraté kandidují v Jihomoravském kraji. Sobotka jako lídr a Hašek hned na druhém místě. „Sobotka v roce 2003 patřil v klubu ČSSD ke `zrádcům` při prezidentské volbě a pak se k němu ani nejezdil kát,“ připomíná komentátor.

Jedna z otázek podle Daniela Kaisera je, zda by si ČSSD, strana s celostátní působností, měla nechat vnutit úvahu, že kroužky v jednom kraji jsou kritériem, které rozhodne o příštím premiérovi. „Hašek má v tomto kraji lepší startovací pozici, je hejtman, co už pět roků stříhá pásky a koštuje vínečko,“ píše Kaiser v LN.

Jenže podle komentátora jde prý také o to, „zda ČSSD roztahujícímu se prezidentovi dovolí vybrat si hřiště, na němž on pak slavně zvítězí a oživí tak nimbus Neporazitelného, který přitom docela nedávno odmítnutím kabinetu odborníků dostal užitečnou ránu“.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Akce, jedem! Kalousek před kamerou ČT vykoupal Schillerovou

16:40 Akce, jedem! Kalousek před kamerou ČT vykoupal Schillerovou

Vláda Andreje Babiše (ANO) si od zavedení digitální daně slibovala další zdroj příjmů na financování…