Prezident, premiér a předseda Senátu uctí v Lánech památku TGM

7. 3. 2018 7:20

Prezident Miloš Zeman dnes na lánském hřbitově na Rakovnicku uctí památku prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka, od jehož narození dnes uplyne 168 let. Při pietním aktu ho bude doprovázet manželka Ivana. Masarykově památce se v Lánech následně pokloní i premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD).

Prezident, premiér a předseda Senátu uctí v Lánech památku TGM
Foto: Radim Panenka
Popisek: Tomáš G. Masaryk
reklama

Masaryk se narodil 7. března 1850 v Hodoníně a zemřel 14. září 1937 v Lánech, kam coby hlava státu začal jezdit roku 1920. Tamní zámek byl vybrán jako letní sídlo prezidenta Československé republiky v roce 1919 a Masaryk si ho velmi oblíbil. Lány se následně staly i místem jeho posledního odpočinku. Pohřbeni jsou tam i jeho manželka Charlotta, syn Jan a dcera Alice. Hrob Masarykovy rodiny byl symbolem československé demokracie i v dobách totality.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…