Prezident si náhubek nasadit nedá, vzkázal Ovčáček senátorům. A to není rozhodně vše

03.03.2016 20:00

Mluvčí prezidenta Zemana Jiří Ovčáček se důrazně zastal svého hradního pána proti senátorům. Členové horní komory totiž apelovali na prezidenta, aby napříště mnohem více vážil svá slova. Ovčáček kontroval, že si prezident Zeman rozhodně nenechá nasadit náhubek.

Prezident si náhubek nasadit nedá, vzkázal Ovčáček senátorům. A to není rozhodně vše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman a Jiří Ovčáček
reklama

Senátoři konstatovali, že prezident sice není z výkonu své funkce odpovědný, ale je také reprezentantem státu i navenek. Toho by si měl být vědom a podle toho se také chovat. Mluvčí prezidenta Zemana Ovčáček připomněl, že si prezidenta zvolili voliči. On se jim tedy zodpovídá a aktuální průzkumy ukazují, že hlavě státu aktuálně důvěřuje na 70 % lidí.

V minulosti Českého prezidenta volili poslanci a senátoři, ale dnes už ho volí občané. Jsme sice svědky toho, že někteří senátoři poukazují na počínání hlavy státu a velmi Miloše Zemana kritizují, ale důvěra v prezidenta ukazuje, co si o tom lidé myslí. Ovčáček na to poukázal na sociální sítí Facebook.

„Zároveň mohu ujistit – pan prezident si náhubek nasadit nenechá. Bude otevřeně hovořit o nebezpečí, které představuje migrační krize,“ ujišťoval mluvčí.

Jiří Ovčáček doslova napsal:

Reakce na aktuální krok senátu:

1. Pan prezident byl zvolen v přímé volbě občany naší země. Nikoliv senátory. Od občanů se odvíjí mandát pana prezidenta.

2. Ačkoliv je usnesení jen antizemanovským folklórem, dobrá zpráva pro senátory: Pan prezident společnost spojuje, má podporu 70 % občanů.

3. Zároveň mohu ujistit - pan prezident si náhubek nasadit nenechá. Bude otevřeně hovořit o nebezpečí, které představuje migrační krize.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

16:18 „U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

Nadržuje Česká televize některým politickým stranám? Ovlivňují ji politici? Má vyvážené zpravodajstv…