Prezident to schytal už i od Štěpána Kotrby: Starý pán, hejno podvodníků usazené na Hradě

29.11.2018 20:21

Prezident Miloš Zeman se dočkal kritiky z nečekané strany. Analytik Štěpán Kotrba označil hlavu státu za starého pána, který zcela zjevně nezvládá ekonomickou diplomacii, kterou sám tolik opěvuje. Důkazem tristních výsledků hradní politiky jsou prý dvě poslední Zemanovy cesty do Číny.

Prezident to schytal už i od Štěpána Kotrby: Starý pán, hejno podvodníků usazené na Hradě
Foto: Facebook.com
Popisek: Mediální a politický analytik Štěpán Kotrba
reklama

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se pustil do českých médií za to, že novináři přinesli zprávu o čínských pandách. Zdá se, že v pražské zoo nakonec žádné pandy nebudou. Ovčáček na Twitteru napsal, že novinářům nevoní prezidentova úspěšná cesta do Izraele, tak začali zmiňovat pandu v Praze.

„Komičtí čeští novináři, kteří vesměs smrtelně nenávidí Čínu, se náhle stali největšími pandofily. A společně s ředitelem pražské zoo zcela účelově útočí na pana prezidenta. Tak aby bylo jasno: Úkolem prezidenta republiky je ekonomická diplomacie, ne shánět pandu,“ zdůraznil.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Štěpán Kotrba dal Ovčáčkovi za pravdu, jen úvahu hradního mluvčího více rozvedl. Připomněl, že se pražská zoo musela na případný příjezd pand dopředu připravit a investovat nemalé částky. Jde až o 200 milionů korun. Už výška této sumy ukazuje, že se nelze spoléhat na to, jak se pan prezident nebo jeho mluvčí vyspí a co k tématu asi řeknou.

„Pravda je, že výsledky předposlední i poslední cesty pana prezidenta Zemana do Číny byly tristní. Očekávaný zázrak se nestal. Tragické kroky hejna podvodníků z privátní CEFC, která se usadila na Hradě, museli žehlit v předklonu manažeři státní CITIC Group. Z průmyslových investic za 95 miliard korun jen pro rok 2016 zbyl fotbal a trapné projekty jako pusté čínské lázně u Pasohlávek. Letos se k nim přidaly Zemanovy sny o kanálu Dunaj–Odra–Labe. Český vývoz do Číny, tlačený panem prezidentem, vzrostl za poslední rok o pouhých 20 procent a otázka je, zda za exportem není spíše kurz koruny k dolaru. Protože kdyby Čína chtěla, tak by ekonomické výsledky vzájemné spolupráce vypadaly řádově jinak,“ podotkl Kotrba.

Jistě je pravda, že pan prezident nemusí shánět pandu, ale když už se tolik ohání ekonomickou diplomacií, měl by ji ovládat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

16:50 „Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

"Žádám vás, abyste co nejdříve odevzdali památník Ruské federaci," napsal mimo jiné ruský ministr ob…