Prezident ve středu jmenuje nového předsedu Nejvyššího soudu. A možná přijde velké překvapení pro všechny

18.05.2020 20:59

Prezident republiky Miloš Zeman ve středu jmenuje nového předsedu Nejvyššího soudu ČR; informoval o tom mluvčí hlavy státu. Kdo však bude nástupcem Pavla Šámala, zatím není jasné, uvádí na svém webu Česká televize.

Prezident ve středu jmenuje nového předsedu Nejvyššího soudu. A možná přijde velké překvapení pro všechny
Foto: Nejvyšší soud ČR
Popisek: Nejvyšší soud ČR, logo
reklama

Nejvyšší soud ČR čeká na svého nového předsedu od 20. února, kdy byl Pavel Šámal jmenován ústavním soudcem. Dočká se ho 20. května. Prezident Miloš Zeman před nedávnem pouze uvedl, že jej jmenuje „jakmile skončí karanténa“.

Jméno nového předsedy není známo ani jeho budoucím podřízeným. „Nejvyšší soud zatím nebyl oficiálně informován,“ řekl mluvčí Nejvyššího soudu Petr Tomíček.

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) doporučila za Šámalova nástupce Roberta Fremra z Mezinárodního trestního soudu; toho považuje za vhodného kandidáta i sám Pavel Šámal. 

Jak ale napsal publicista Petr Dimun, který mívá z prostředí justice poměrně důvěryhodné informace, dalším kandidátem je i Petr Angyalossy, který na Nejvyšším soudě působí jako soudce v trestním kolegiu. „Jsem jedním z kandidátů na předsedu Nejvyššího soudu, byl jsem osloven a s panem prezidentem jsem se setkal,“ sdělil Angyolossy Dimunovi pro jeho web Česká justice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Komentátor brání odstaveného Suchoně na Nově: Kdyby se tak kriticky přistupovalo k moderátorům ČT, redakce by zely prázdnotou. Moravec, Tvarůžková, Witowská...

16:11 Komentátor brání odstaveného Suchoně na Nově: Kdyby se tak kriticky přistupovalo k moderátorům ČT, redakce by zely prázdnotou. Moravec, Tvarůžková, Witowská...

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Opatření proti covidu evidentně nemají logiku, říká komentátor Tomá…