Prezidenta s komunistickou minulostí na Hradě nechci, prohlásil ekonom Kohout

10.11.2012 14:27

Prezident, který měl co do činění s komunisty, je pro mě naprosto netolerovatelný, prozradil ekonom Pavel Kohout. A ti, kteří vstoupili do komunistické strany v osmdesátých letech, podle něj ani nemají páteř, ale křivítko.

Prezidenta s komunistickou minulostí na Hradě nechci, prohlásil ekonom Kohout
Foto: hns
Popisek: Pavel Kohout, ekonom
reklama

Svou podporu chtěl věnovat Pavlu Kořánovi, který však začal se sběrem podpisů pozdě a nepodařilo se mu tak probojovat mezi oficiální kandidáty.

Kohout zdůraznil, že neupírá bývalým komunistům žádná lidská a občanská práva. „Některých si dokonce vážím, ale nepřeji si nikoho z nich za prezidenta,“ uvedl pro server Lidovky.cz.

Prezident leda golfového klubu

„Pokud někdo dokonce vstoupil do KSČ v roce 1980 - v období pozdního brežněvismu - znamená to, že místo páteře má křivítko,“ míní ekonom. Podle něj by takový člověk měl kandidovat třeba na prezidenta golfového klubu, ale nikoli této země.

A koho tedy podpoří svým hlasem? „Když vyloučím kandidáty nepřijatelné z jiných důvodů, zbývá Vladimír Franz,“ prozradil a dodal, že podle jeho soudu se jedná o vzdělaného člověka s nepochybnou inteligencí a rozumnými názory.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nem
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

18:31 Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

V modrém rohu stojí premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Proti němu v černém rohu stojí předseda Pi…