Prezidentské volby a pětikoalice: Koho nasadí, ten prohraje. Babiš rozhodne. Zaznělo na ČT

03.06.2022 14:32 | Zprávy
autor: MaA

Půjde si prezidentský kandidát vládní koalice pro výprask? Bude vůbec kandidovat Andrej Babiš a změní jeho kandidatura prezidentské volby? Je vůbec pravděpodobné finále Babiš–Pavel? Ve včerejším pořadu Události, komentáře v České televizi se diskutovalo o prezidentských kandidátech. Do studia byli pozváni političtí komentátoři a zazněly zajímavé postřehy i informace.

Prezidentské volby a pětikoalice: Koho nasadí, ten prohraje. Babiš rozhodne. Zaznělo na ČT
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezidentská standarta

Úvodem moderátor Jakub Železný sdělil, že je zatím známo 19 osob, které ohlásily svoji prezidentskou kandidaturu. Největší šance mají podle agentury Median někdejší rektorka Masarykovy univerzity Danuše Nerudová, odborový předák Josef Středula, podnikatel a matematik Karel Janeček a senátor Marek Hilšer.

Někteří ale svoji kandidaturu zatím neohlásili, i když je velmi pravděpodobné, že tak učiní. Mezi ty lze počítat i bývalého premiéra Andreje Babiše nebo generála ve výslužbě Petra Pavla.

Hosty ve studiu byli Jindřich Šídlo – komentátor (Seznam Zprávy) a Partik Eichler – komentátor (Listy, Masarykova demokratická akademie).

Právě druhý jmenovaný naznačil, že kandidáti z akademického prostředí (Nerudová, Zima) mohou být jakousi alternativou pro lidi, kterým se nechce volit generála Pavla, i když ani jeden z nich nemá svoji voličskou skupinu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…