Prezidentův poradce Jindrák před kamerou: Migrace demoluje Evropu. Vždyť třeba v Německu se jednoznačně rozkládá stranický systém. A Brusel je mimo realitu

10.11.2018 18:17

Hostem Pavla Štrunce na serveru Info.cz byl ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Rudolf Jindrák. Evropu podle jeho slov demoluje migrace. „Tradiční strany už padají, Brusel je mimo realitu,“ uvedl Jindrák.

Prezidentův poradce Jindrák před kamerou: Migrace demoluje Evropu. Vždyť třeba v Německu se jednoznačně rozkládá stranický systém. A Brusel je mimo realitu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rudolf Jindrák, šéf zahraničního odboru KPR
reklama

„Čína potřebuje Česko i Česko Čínu, v podstatě. Tento souměr řešit je velmi těžké,“ sdělil k aktuální otázce, kdy prezident Miloš Zeman navštívil jednání v Šanghaji. „Čína chce komunikovat se státy Evropské unie,“ zdůraznil mimo jiné Jindrák s tím, že v otázce byznysu je to s Čínou běh na delší trať. „Byli jsme svědky podpisu několika memorand,“ dodal. Podle svých slov je přesvědčen, že čínské investice přijdou. 

„Lidská práva samozřejmě prezidenta Miloše Zemana zajímají, ale nyní se neřešila,“ podotkl také k nedávné cestě Jindrák. 

Video najdete ZDE.

V posledních čtyřech letech dochází mimo jiné kvůli migraci k demolici Evropy, míní Jindrák, který mimo jiné řekl i to, v Německu se hroutí zaběhnutý systém politických stran. Své řekl i k ohlášenému konci německé kancléřky Angely Merkelové ve funkci, kdy podle jeho slov to prý bude ztráta. „Myslím si, že její odchod na nás vliv mít bude,“ sdělil. 

„Byla to tak vyčerpávající funkce, že si myslím, že se bude nyní ráda procházet po horách nebo navštěvovat divadla a koncerty,“ podotkl Jindrák, jenž konec Merkelové jako první sděloval prezidentu Zemanovi. „Rozhodně se pan prezident neradoval, nelítaly zátky od šampaňského,“ podotkl Jindrák.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Šedivý: Spojení Číny a Ruska? NATO zaspalo. To, pokud se dokončí... A k tomu další rána

19:34 Generál Šedivý: Spojení Číny a Ruska? NATO zaspalo. To, pokud se dokončí... A k tomu další rána

Při spojování Ruska a Číny Severoatlantická aliance zaspala, kdyby se tyto dvě velmoci spojily i voj…