Přežije Škodovka nástup elektroaut? Šéf představenstva mluvil o změnách

23.05.2019 18:26

Do pondělních Dvaceti minut Radiožurnálu zavítal předseda představenstva Škody Auto Bernhard Maier. Odpovídal mimo jiné na otázku, zda elektromobily představují budoucnost dopravy nebo spíše problém pro automobilový průmysl, jak to často naznačuje předseda české vlády Andrej Babiš.

Přežije Škodovka nástup elektroaut? Šéf představenstva mluvil o změnách
Foto: repro Facebook, tan
Popisek: Auto Šanghaj 2015 a návštěva expozice Škoda auto

Škoda Auto představila nový elektromobil. Bude stát méně než půl milionu korun, přičemž se počítá s tím, že ujede až 265 kilometrů na jedno nabití. Maier má za to, že nové elektrické vozidlo Škodovky bude populární. Doufá, že stát bude výrobu elektromobilů podporovat. „Proto bychom si přáli, abychom i v České republice dostali jednoznačnou podporu, a ulehčili tak zákazníkům přechod na elektrická auta,“ nastínil svou představu host.

Anketa

Prezident Zeman šikanuje část Česka, tvrdí Dominik Hašek. Má gólman pravdu?

7%
93%
hlasovalo: 26110 lidí

Česká vláda chce podle Maiera podpořit výstavbu dobíjecích stanic. „Já osobně si myslím, že individuální doprava bude v budoucnu elektrická,“ podotkl host s tím, že pokud chceme společně plnit své ekologické cíle, nic jiného nám nezbude. „Elektrifikace individuální dopravy bude podle mě poháněcí modernizační silou,“ konstatoval Maier. „Do roku 2025 chceme auta v Mladé Boleslavi vyrábět uhlíkově neutrálně. Celou naši flotilu chceme uhlíkově neutrální,“ prozradil ještě.  

To si bude žádat další zaměstnance, kteří budou umět pracovat s novými technologiemi. Kdo se bude v těchto inovacích orientovat, nemusí se podle Maiera bát o práci. V průběhu času vznikne celá řada nových profesí, jejichž názvy podle Mayera ještě možná ani neznáme.

Současně však bude platit, že z planety nezmizí ani automobily se spalovacím motorem.

Maier věnoval pár slov i privatizaci české Škodovky v 90. letech minulého století. Privatizace Škodovky je podle mého dobrým příkladem převzetí firmy,“ pochvaloval si host s tím, že na privatizaci vydělala jak Škodovka, tak Volkswagen. Jde o situaci win-win. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Studená sprcha pro Kmentu. Kniha o Babišovi už nezajímá. Líp se prodává i první díl klavírní školy

6:16 Studená sprcha pro Kmentu. Kniha o Babišovi už nezajímá. Líp se prodává i první díl klavírní školy

Babišovo Palermo mapuje politický život Andreje Babiše v letech 2014 až 2021. Přináší souhrn skutečn…