Přijel Babiš, netušil která bije, ale začal dělat divadlo. Nemocniční odborářka se podělila o zážitek z ministerské návštěvy

17.05.2016 20:22

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) jezdí, mnohdy místo práce na půdě sněmovny, po krajích a debatuje s lékaři a zdravotníky v českých a moravských nemocnicích. Ne všechny tím však dokáže nadchnout. Šéfka zdravotnických odborů v Trutnově Iva Řezníčková má za to, že šéf státní kasy předvedl ve městě jen prázdné politické divadlo, aby získal body u voličů, ale o lékaře a zdravotní sestry mu nejde, ani co by se za nehet vešlo.

Přijel Babiš, netušil která bije, ale začal dělat divadlo. Nemocniční odborářka se podělila o zážitek z ministerské návštěvy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš

„Jeho chování bylo spíš o tom, ‚já nic, všechno ministr zdravotnictví. Já sice všechno kritizuju, ale nic s tím dělat nemůžu‘. Ve skutečnosti ho nezajímalo, jak se tady lidé mají. Na platy se podíval letmo, konstatoval, že takové nikde neviděl, což není pravda, protože máme na akciové společnosti běžné, standardní mzdy. Nezeptal se, jestli jsou tady lidé přepracovaní nebo kolik nám chybí personálu. Z mého pohledu to byla jen jakási politická exhibice ve smyslu ‚já vidím všechny chyby a nedostatky, nikdo jiný na to neupozorňuje, jen já‘,“  poznamenala roztrpčená Řezníčková v rozhovoru pro Trutnovinky.cz.

Místo věčného řečnění by si prý Babiš měl uvědomit, že už dva roky sedí ve vládě, jako ministr financí v ní má velikou moc, měl by ji tedy použít, aby pacientům, lékařům i zdravotním sestrám pomohl. Poukazovat na chyby nestačí, pokud máte moc něco změnit. Co to má být? Zdravotnictví potřebuje dvě miliardy korun na vyšší platy a už včera bylo pozdě. A právě ty Babiš pustit může.

Nemluvě  o tom, že pan ministr prý leckdy mluví o něčem, o čem mnoho neví. Podle odborářky to ukázala např. debata o změnách ve vzdělávání lékařů, u které si šéf státní kasy pravděpodobně myslel, že bude za 14 dní zákon vyjednána. Jenže ono to trvalo rok a půl, protože jde o složitý zákon, navíc místy kontroverzní, o kterém jednaly přes dvě desítky odborníků.

„Představa pana ministra, že když nám před dvanácti lety Unie nařizovala systém vzdělávání, že si mohl někdo lehnout před ministerstvo a zabránit tomu, je utopie,“ uzavřela dáma.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč je to tajné? Vadim Petrov si všímá problému s Radou ČT. Mnozí budou zuřit

21:40 Proč je to tajné? Vadim Petrov si všímá problému s Radou ČT. Mnozí budou zuřit

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Vadim Petrov se na sociální síti zaměřil na dov…