Přijel ministr a lidé se šli oběsit, žertuje na účet Babišova muže Zimola z ČSSD

25.02.2014 12:21

Jihočeský hejtman a poslanec sociální demokracie Jiří Zimola se ve svém článku „Co týden dal a co vzal" zaměřil na několik témat. Krátkým komentářem doprovodil jak hlasování o důvěře vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD) nebo jmenování nové ombudsmanky, tak aktivity ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO) či závěr zimních olympijských her v Soči.

Přijel ministr a lidé se šli oběsit, žertuje na účet Babišova muže Zimola z ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hejtman Jiří Zimola
reklama

Vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) získala důvěru od 110 poslanců, což je 55 procent. Premiér by si měl podle hejtmana Jiřího Zimoly připomenout paralelu se slovy někdejší britské premiérky Margaret Thatcher, který prý kdysi řekla, že správný politik má mít popularitu 51 procent.

Celý článek hejtmana Zimoly najdete ZDE.

„Každé procento navíc je, podle ní, politický kapitál, který se má okamžitě investovat do prosazení nezbytných a nepopulárních opatření, jakých přináší každodenní politika nespočet. Tak do toho, pane premiére! Babiše se nebojme a na množství nehleďme!" vyzývá poslanec.

Zimola krátkou glosou doplnil i jmenování Anny Šabatové novou veřejnou ochránkyní práv. „V Ombudsmanově je veselo. Veřejná ochránkyně práv občanů zpochybnila právo svého zástupce na vlastní názor. Protože se vyjadřoval k Ukrajině, má prý mlčet, kdyby to řekl směrem k našemu demokratickému zřízení, měl by na to právo. Logika jako řemen. Trochu mám strach z dalších prohlášení nové paní ombudsmanky," píše politik.

Ministr Brabec prý obyvatele Šumavy nepotěšil

Zimolovi neunikla ani návštěva ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO) v Národním parku Šumava. „Našel ho hned napoprvé – tak dlouho pádloval proti proudu Vltavy, až objevil hóóódně uschlých stromů. Pak také pár místních, kterým slíbil, že se pro ně pokusí najít práci v lese. Zdejším učitelkám, prodavačkám, kominíkům a klempířům tím udělal takovou radost, že si šli najít první zdravý strom, na kterém se mohou oběsit. Štěstí, že jich na Šumavě po Bursíkovi moc nezůstalo," glosuje ironicky hejtman.

Poznámku utrousil i k závěru zimních olympijských her v ruském Soči. Na rozdíl od porouchané lanovky v Orlických horách se prý v Soči nepolámalo nic a olympiáda skončila bez ztráty ruské kytičky. „Zbývá jen zjistit, jestli se v Soči konaly olympijské hry zimní, nebo letní. Teploty na slunci šplhaly ke dvacítce a nebýt zmrzlých úsměvů českých hokejistů, jeden by si myslel, že nám kalendář lže. Takže díky, Soči, byla to fakt paráda!" uzavírá Jiří Zimola.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A totalitní mašinerie spustila motory. Stačilo, aby Landovský otevřel dopis, ve kterém se psalo o otci Martina Zounara a jeho financích za ztvárnění Klementa Gottwalda

5:05 A totalitní mašinerie spustila motory. Stačilo, aby Landovský otevřel dopis, ve kterém se psalo o otci Martina Zounara a jeho financích za ztvárnění Klementa Gottwalda

CHARTA 77 Podle mnohých odborníků přesvědčivým dokladem o kinematografii první poloviny sedmdesátých…