Přímá volba začala. V Brazílii

10.01.2013 20:00 | Zprávy

První přímá volba českého prezidenta začala v předstihu ve 14:00 místního času (17:00 SEČ) na českých zastupitelských úřadech v Brazílii. Volebními dny tam jsou 10. a 11. leden. Hlasuje se však i v Argentině.

Přímá volba začala. V Brazílii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební místnost

Hlasování v prvních otevřených zvláštních volebních okrscích, které byly zřízeny v budově ambasády v metropoli Brasílii a na generální konzulátu v Sao Paulu, se mohou zúčastnit voliči, kteří se předem zapsali na zvláštním volebním seznamu zastupitelského úřadu. V Brasílii se registrovaly dvě desítky voličů, v Sao Paulu 122. V prvních deseti minutách v Sao Paulu odhlasovaly dvě české občanky.

Volební urna je rovněž přístupná pro držitele voličského průkazu, kteří se prokážou platným dokladem totožnosti. Volební místnosti jsou v Brazílii otevřeny v oba volební dny od 14:00 do 21:00 místního času (od 17:00 do 24:00 SEČ). Volební lístky získávají občané v den volby přímo ve volební místnosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: joh

Pohotovost

Co uděláte proto, aby pohotovosti byly lidem dostupné? Obrovský problém vidím i v tom, že když na pohotovost jedete, čekáte tam třeba i půl dne. Je to problém u dospělých a podle mě ještě větší u dětí.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Skončíte ve vězení a ještě budete rádi.“ Rajchl chce zničit Oganesjanův gang

21:02 „Skončíte ve vězení a ještě budete rádi.“ Rajchl chce zničit Oganesjanův gang

„Popotáhnu si je se vší parádou,“ slibuje Jindřich Rajchl, který ve večerních hodinách v živém vysíl…