Primácký moderátor ministrovi: Co vy děláte? Skoro nikdo vás nezná

05.12.2010 11:59

MEDIÁLNÍ HODNOCENÍ Nedělní Partie televize Prima řešila otázku českého zemědělství. Především pak možné zvýšení cen potravin a špatnou situaci lokálních zemědělců a potravinářů. Diskutovat přišli ministr zemědělství a jeho stínový protějšek.

Primácký moderátor ministrovi: Co vy děláte? Skoro nikdo vás nezná

"Moderátor Punčochář poslední dva týdny překvapuje," řekl ParlamentnímListům.cz analytik Břetislav Polách. "Minulý týden zaskočil ministra vnitra, nyní to schytal ministr zemědělství. (Radka) Johna se přeci první otázkou zeptal, jestli ještě pořád platí, že je šéf Věcí veřejných a vnitra, (Ivanovi) Fuksovi rovnou připomněl poslední výzkum popularity STEMu, kde ho přibližně 60 procent respondentů označilo jako toho, koho vůbec neznají," dodal Polách.

"Co vy tam vůbec děláte?" ptal se Punčochář s mírným úsměvem zaskočeného ministra za ODS. "Já si myslím, že náš resort není ten, který by měl plnit přední stránky prestižních deníků," reagoval. "Já si pro změnu myslím, že kdybychom se během pořadu dostali k tématu Lesů České republiky, jistě by se pár témat, o nichž by se dalo psát, našlo," kontroval Michal Hašek.

K VĚCI:


Břetislav Polách však nedělní Partii hodnotí jako velice přínosnou a po dlouhé době zcela faktickou a věcnou. "Překvapilo mne, že Michal Hašek prakticky ani v jedné větě nehrál na body na svou stranickou aspiranturu, že nepřipomínal boj o čelo v ČSSD. Jestliže se tentokrát dívali zemědělci, odnesli si maximum. Oba hosté se několikrát shodli na tom, jak postupovat proti řetězcům a jak domácím zemědělcům pomáhat. Překvapilo mě také, že se nevytahovaly žádné přešlapy z minulosti a celou dobu se řešilo jediné téma - problematika potravin a výhodné, či nevýhodné podmínky vzhledem ke zbytku evropských států."


Velmi klidní hosté i debata:


Hlavními tématy nedělní Partie televize Prima byly skutečně rostoucí ceny. K nim jako první promluvil Hašek. "Nechápu, když jinde v Evropě je sazba na potraviny šest procent, proč u nás vláda navrhuje jednotnou sazbu DPH ve výši devatenácti procent." Další palčivou otázkou se staly vládní škrty. Slova se znovu ujal Hašek, který v základních konturách nechal svého oponenta za sebou. "Vy jste tady, pane moderátore, mluvil o tom, že nerozumíte souvislostem mezi cenami potravin a vládními reformami. I když nejprve bych chtěl říci, že nejde o žádné reformy, ale o pouhopouhé škrty. Ale abych vám odpověděl - vždyť přeci lidem se budou snižovat platy, nebudou mít tolik peněz a porostou ceny, to je přeci logické." Ministr Fuksa nereagoval.

Řeč nestála ani v otázce pomoci lokální produkci potravin. "Oba hosté uvedli, že značka Klasa a Regionální potravina je správnou cestou. Divil jsem se, protože bych od těchto zástupců čekal spory, ale nepřišly. Skutečně šlo o jednu z nejvíc faktických a musím říci, že i férových debat. Kdo však trochu zaspal, to byl Jan Punčochář. Opět se vyhnul konfrontaci a debatovat nechal hosty. Možná, že to bylo správně, ale od jeho funkce bych čekal, že debatu povede. Ne, že se nechá vést," uzavřel Polách.


Další analýzy mediálního vystupování:


Foto: Repro TV Prima

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na toto se posaďte. Expert: Je to nevyhnutelné. Válka s muslimy! Začne to v jižní Francii a bude se to šířit...

19:50 Na toto se posaďte. Expert: Je to nevyhnutelné. Válka s muslimy! Začne to v jižní Francii a bude se to šířit...

Bezpečnostní analytik Lukáš Visingr varuje, že v příštích letech začne hned několik válečných konfli…