Primátor Macura se po neúspěšné kandidatuře na místopředsedu hnutí ANO necítí ohrožen

20.02.2019 22:40 | Zprávy
autor: čtk

Primátor Ostravy Tomáš Macura po neúspěšné kandidatuře na místopředsedu hnutí ANO necítí, že by jeho pozice v ANO či funkce primátora byly nějak ohroženy. Vnitrostranický kritik krátce před nedělním celostátním sněmem poukazoval na to, že by se hnutí mělo ideově ukotvit a očistit svou členskou základnu od prospěchářů. ČTK dnes řekl, že nemá žádný důvod něco na svých názorech či úmyslech měnit.

Primátor Macura se po neúspěšné kandidatuře na místopředsedu hnutí ANO necítí ohrožen
Foto: Hans Štembera
Popisek: Start kampaně Hnutí ANO k letošním komunálním a senátním volbám. Zúčastnil se předseda ANO a premiér Andrej Babiš, lídr kandidátky v Praze Petr Stuchlík, primátor a lídr kandidátky v Brně Petr Vokřál a primátor a lídr kandidátky v Ostravě Tomáš Macura

„Jde mi o návrat k původním hodnotám hnutí a o podporu vnitrostranické diskuse. Má současná pozice řadového člena předsednictva mi přitom dává při hlasování stejný hlas, jako má každý další člen vedení hnutí,“ uvedl Macura. Upozornil, že z hlediska postavení uvnitř strany je po neděli nově členem celostátního vedení hnutí. Ohrožen se tedy necítí. „A s pozicí primátora už nevidím vůbec žádnou souvislost,“ doplnil.

Na pozice čtyř řadových místopředsedů kandidovalo pět zájemců, Macura tak jako jediný neuspěl. Získal 115 hlasů, 47 delegátů hlasovalo proti a 74 se zdrželo. Primátor Ostravy, který bývá kvůli některým názorovým rozporům s předsedou hnutí Andrejem Babišem médii označován za rebela hnutí, ale nedělní prohru nevnímá jako neúspěch.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babičky pláčou kvůli větrným elektrárnám. Poslankyně ukázala řešení

14:30 Babičky pláčou kvůli větrným elektrárnám. Poslankyně ukázala řešení

DENÍK POSLANKYNĚ Plocha, na níž je možné stavět větrné elektrárny, se díky zásahu Filipa Turka zmenš…