Primátor Mostu odvolán. Vaz mu zlomilo zneužití 180 tisíc z veřejných peněz

24.04.2014 20:45

Zastupitelstvo Mostu odvolalo primátora Vlastimila Vozku ze Sdružení Mostečané Mostu (SMM). V tajné volbě návrh podpořilo 28 ze 43 zastupitelů. Oponenti Vozkovi vytýkají, že vystudoval titul MBA za městské peníze. O kauze obsáhle informovaly ParlamentníListy.cz.

Primátor Mostu odvolán. Vaz mu zlomilo zneužití 180 tisíc z veřejných peněz
Foto: mesto-most.cz
Popisek: Město Most
reklama

Vozka krátce před hlasováním oznámil, že 180 tisíc korun za své studium složil na účet města. Město až do voleb povede statutární náměstkyně Hana Jeníčková (SMM), nového primátora zastupitelé volit nebudou. Sdružení Mostečané Mostu nebude navrhovat nového primátora. „Nebyl to boj o primátorský post," řekl šéf klubu Mostečané Mostu Jan Syrový.

Vozka v tom vidí předvolební kampaň

Vozkovo odvolání iniciovalo právě jeho domovské hnutí. Podle nich jako primátor morálně selhal. Syrový řekl, že nikdo ze sdružení o Vozkových studiích za městské peníze nevěděl. Nikdy dříve město navíc nikomu studia neplatilo. Vozka vystudoval třísemestrální titul MBA, což stálo městskou kasu 180 tisíc korun.

Peníze za Vozkovo studium nejprve složil na účet města anonymní dárce, primátor ale řekl, že studia zaplatí ze svého. Na zastupitelstvu ukázal doklad, že peníze na účet města složil. Vozka chtěl původně zastupitele požádat o vyslovení důvěry, schválením návrhu na jeho odvolání na program zastupitelstva se ale své žádosti vzdal. Za svým odvoláním vidí předvolební kampaň. „V okamžiku, kdy jsem zveřejnil, že už za sdružení nebudu kandidovat v dalším období, to přerostlo do těchto rozměrů," řekl Vozka bezprostředně po svém odvolání.

Peníze zneužila i tajemnice

Zároveň nevyloučil, že bude kandidovat v podzimních komunálních volbách. Vozka je zároveň poslancem zvoleným na kandidátce ANO. Zakladatel hnutí Mostečané Mostu Jiří Zelenka na zastupitelstvu řekl, že se za členy hnutí stydí. Zároveň naznačil, že město ovládají klientelistické skupiny.

Kromě Vozky vystudovala za městské peníze stejný titul i tajemnice úřadu Jaroslava Boudová. Na tu radnice podala trestní oznámení pro podezření z porušování povinností při správě cizího majetku a zpronevěry. Zároveň bude vymáhat peníze zpět. Vedení města navíc chce, aby Boudová skončila ve funkci tajemnice, tedy nejvyššího úředníka ve městě. O její odvolání požádá ředitele krajského úřadu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: lze, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hm. Jak to myslíte? Protažený obličej Tvarůžkové v mimořádném vysílání k ruským agentům

22:11 Hm. Jak to myslíte? Protažený obličej Tvarůžkové v mimořádném vysílání k ruským agentům

Sobotní večer je vysílání ČT 24 kompetně věnováno kauze ruského podílu na výbuchu muničáku ve Vrběti…