Primátor Ostravy se bude chtít setkat s pozůstalými

11.12.2019 12:33

Ostravský primátor Tomáš Macura (ANO) se bude chtít setkat s pozůstalými po obětech úterní střelby ve Fakultní nemocnici Ostrava. Městští zastupitelé pro rodiny obětí schválili finanční podporu 100.000 korun, polovinu této částky pak mají dostat lidé zranění. Zatím s rodinami v kontaktu nebyl, napsala ČTK.

Primátor Ostravy se bude chtít setkat s pozůstalými
Foto: Daniela Černá
Popisek: Primátor Ostravy Tomáš Macura
reklama

„Je to strašně čerstvé. Pro ty lidi je to šok, potřebují nějaký odstup,“ řekl Macura. Podle něj by pomoc měla směřovat v první řadě k partnerům a dětem obětí. „Pokud by nikdo z této skupiny nebyl, tak jsou na řadě vnoučata, pakliže tam není žádné vnouče, tak matka a otec a v další kategorii jsou sourozenci,“ uvedl Macura.

Město zatím v souvislosti s útokem nepřijalo žádná zásadní opatření. Na zastupitelstvu dnes ale padl návrh, zda by nebylo vhodné zvýšit střelecký výcvik ostravských strážníků. Podle ředitele Městské policie Ostrava Miroslava Plačka strážníci už nyní střelbu trénují nad rámec zákona. Macura připomněl, že ostravská městská policie má navíc jako jedna z mála i operativní oddíl, který má speciální výcvik. Podle Plačka policie na příští rok plánuje pro strážníky i celodenní střelecký výcvik, který by se měl konat minimálně dvakrát do roka. Už před dvěma měsíci policie strážníky vybavila i balistickými vestami.

Primátor nevyloučil, že by město do budoucna uvažovalo o bezpečnostních opatřeních u takzvaných měkkých cílů. „To je ale věc, která vyžaduje delší čas a delší odstup, než je jenom těch pár hodin. Budeme vyhodnocovat celou řadu věcí ze včerejška jako předávání informací a tak dále. Mám několik poznámek, na které potřebuji získat nějaký názor,“ uvedl Macura.

Dvaačtyřicetiletý muž zahájil palbu bez varování na poliklinice nemocnice v čekárně traumatologické ambulance v úterý po 07:00. Střílel čekající pacienty z bezprostřední blízkosti do hlavy a hrudníku. Šest lidí zabil, tři jsou zranění.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiřina Bohdalová vrací facku „demokratům“: Žumpa, zlí lidé. Zemana obdivuji, Babiš je chytrý

11:45 Jiřina Bohdalová vrací facku „demokratům“: Žumpa, zlí lidé. Zemana obdivuji, Babiš je chytrý

Herečka Jiřina Bohdalová, která nedávno oslavila své 90. narozeniny, opět dala na odiv světu své kri…