Primátor Ostravy za ANO. Byl na mateřské se synem a vlastní hotel na Srí Lance

13.12.2014 16:51

Tomáš Macura se stal novým primátorem Ostravy v barvách Babišova hnutí ANO, ačkoli není jeho členem. Až do roku 2008 byl generálním ředitelem mezinárodní farmaceutické firmy, poté odešel na mateřskou dovolenou se svým synem a dnes vede třetí největší město v Česku. Server Aktuálně.cz si posvítil na jeho majetkové poměry. Prozradil, že spoluvlastní třeba hotel na Srí Lance, a řekl, proč vstoupil do politiky.

Primátor Ostravy za ANO. Byl na mateřské se synem a vlastní hotel na Srí Lance
Foto: Daniela Černá
Popisek: Na besedu zval z plakátu Andrej Babiš a Tomáš Macura
reklama

Server chtěl od primátorů českých měst slyšet, s jakým majetkem vstupují do politické funkce, aby bylo možné si udělat lepší představu o tom, kolik si vydělají během svého funkčního období, případně o tom, co je vedlo ke vstupu do politiky. Padesátiletý primátor Ostravy Tomáš Macura mimo jiné prozradil, že je spoluvlastníkem hotelu na ostrově Srí Lanka. Cena pokoje za noc tu činí 4100 až 5700 korun v závislosti na ročním období. Proč ho koupil?

Už jsem toho měl dost

„Oblast turistického ruchu mě vždy zajímala a po ukončení mé manažerské kariéry jsem získal možnost se jí intenzivněji zabývat. Srí Lanka je mým oblíbeným 'koutem světa', a stavbu a provozování hotelu na Srí Lance jsem tak pojal jako příležitost spojit oba dva tyto své 'koníčky'," řekl Macura.

Jeho rodina provozuje i horskou chatu, vlastní několik automobilů a drží si majetek i v podílových fondech v hodnotě několika milionů korun. Podle vlastních slov si je ovšem vědom toho, že politika a starosti o rodinné podnikání nelze příliš skloubit z časových důvodů. Takže rodinné podnikání svěřil do rukou manželky.

A proč vlastně vstoupil do politiky? „Do komunální politiky jsem vstoupil hlavně proto, protože jsem definitivně ztratil naději v to, že tradiční politické síly dlouhodobě ovládající Ostravu jsou schopny a ochotny vyřešit skutečné problémy města. Dospěl jsem k přesvědčení, že nemám právo kritizovat, pokud se sám nepokusím věci změnit," prohlásil Macura.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pí*a, pí*a, pí*a. Kur*a, to se mi ulevilo.“ Novotný utržený ze řetězu. Pustil se do Benešové. Poslal jí i smsku

21:30 „Pí*a, pí*a, pí*a. Kur*a, to se mi ulevilo.“ Novotný utržený ze řetězu. Pustil se do Benešové. Poslal jí i smsku

Řeporyjský starosta Pavel Novotný pro ostré slovo nejde nikdy daleko. Tentokrát si vzal na paškál mi…