Primátor Svoboda: Audit DPP odhaluje šokující zjištění

17. 6. 2012 21:15

Hloubkový audit, který má prověřit podezřelé smlouvy a hospodaření pražského dopravního podniku, ukazuje velmi závažné skutky. V Otázkách Václava Moravce to řekl pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS).

Primátor Svoboda: Audit DPP odhaluje šokující zjištění
Foto: Hans Štembera
Popisek: Exprimátor Bohuslav Svoboda

Kontroloři například odhalili systém pořizování dvojích variant smluv pod různými čísly. Ty tak mohly být nasazovány pro různá jednání podle libosti. "Když chcete dohledat nějakou smlouvu a zjistit, proč  to bylo koupeno za takovou nebo onakou cenu, je to vlastně téměř nedohledatelné, protože to existuje pod dvěma čísly s různou obsahovou náplní," řekl Svoboda.
 
Podrobnosti budou podle něj známy koncem června, kdy bude audit ukončen. "Ty závěry auditu ukazují velice závažné věci. Kdybych to měl říct hodně obecně, nikdy jsem si nepředstavoval, že v něčem může být tak velký Augiášův chlév, jako byl v dokumentaci dopravního podniku," uvedl primátor.

Praha ročně vydá na dopravu 12 miliard korun. Magistrát hlavního města prý už připravuje razantní změnu zadávání veřejných zakázek a provede kroky k maximální průhlednosti úřadu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: bob

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čeští právní experti jsou na nohou: Určovat, co se smí říkat a co ne? Velmi nebezpečné! Není divu, že s tím přichází zrovna Čaputová

14:02 Čeští právní experti jsou na nohou: Určovat, co se smí říkat a co ne? Velmi nebezpečné! Není divu, že s tím přichází zrovna Čaputová

Na kauzu odsouzeného slovenského poslance za xenofobní výroky na adresu Romů zareagovala slovenská p…