Primátorem Karlových Varů zůstane Kulhánek

21.10.2014 6:10

Primátorem Karlových Varů zůstane Petr Kulhánek (Karlovarská občanská koalice - KOA). Dohodli se na tom večer KOA, ANO a hnutí Karlovaráci, kteří v Karlových Varech zřejmě vytvoří koalici. Výkonným orgánem města bude devítičlenná rada města, v níž budou mít čtyři křesla KOA, tři ANO a dvě Karlovaráci, informoval ČTK lídr vítězné KOA a primátor Petr Kulhánek.

Primátorem Karlových Varů zůstane Kulhánek
Foto: archiv města
Popisek: Petr Kulhánek

Rada města bude mít podle dohody devět členů. Čtyři členové Rady by podle dohody měli být uvolnění, pět členů rady neuvolněných.
"Jednotlivé subjekty se shodly na znění koaliční smlouvy, která upravuje personální záležitosti, zásady koaliční spolupráce, řešení sporů a její nedílnou součástí bude programové prohlášení" uvedl Kulhánek.

Podle Kulhánka si návrh programového prohlášení po vnitřních revizích jednotlivé subjekty vyměnily k vyhodnocení připomínek a výsledné znění bude prodiskutováno na dalším koaličním jednání ve středu večer.

Prioritou je územní plán

V Karlových Varech ve volbách dostala KOA 21,31 procenta hlasů a devět mandátů, ANO 15,38 procenta hlasů a šest mandátů, Karlovaráci 11,86 procenta hlasů a pět mandátů. Za nimi skončila ČSSD s pěti mandáty, po třech mandátech získalo hnutí O co jim jde?! a KSČM, se dvěma mandáty půjdou do zastupitelstva ODS a ALTERNATIVA.

Komise a výbory rady a zastupitelstva budou podle dohody devítičlenné nebo sedmičlenné. V případě devíti členů je zastoupení nominací tři zástupci z KOA, dva z ANO, dva za Karlováráky, dva členy bude mít opozice. V případě sedmi členů má být zastoupení nominací složené ze dvou členů z KOA, jednoho z ANO, jednoho od Karlovaráků a tří z opozice.

Podle dohody koaličních stran bude vytvořena úzká odborná pracovní skupina s maximálně pěti členy pro dokončení územního plánu, na které město a hlavně investoři čekají už několik let.

V Karlových Varech před čtyřmi lety nejprve vznikla koalice K20, kterou tvořili zástupci KOA, ALTERNATIVY, TOP 09 a hnutí O co jim jde?! Vydržela ale jen rok. Poté se vytvořila nová koalice tvořená KOA, TOP 09, ODS a nezávislými zastupiteli, měla v zastupitelstvu 23 hlasů a vydržela bez konfliktů až do voleb. Část nezávislých zastupitelů z koalice mezitím vytvořila klub Starostů a nezávislých (STAN).


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr, čtk

Fakt uvažujete o koalici s ANO?

Dosud jste ji označoval jako za téměř vyloučenou. Přijde mi, to že prostě chcete být primátor za každou cenu a uděláte proto cokoliv.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Drtivá rána Fialovi. „Sehnal jsem levný plyn, neptejte se mě kde.“ Majitel významné sklárny v lednu znovu rozpálí pec

17:34 Drtivá rána Fialovi. „Sehnal jsem levný plyn, neptejte se mě kde.“ Majitel významné sklárny v lednu znovu rozpálí pec

Nejstarší fungující sklárna v Evropě, slavící letos 310 let, v Harrachově v listopadu pozastaví výro…