Případ, do kterého se ve Švýcarsku zapojil Miloslav Ransdorf a krátce nato zemřel, znovu ožil

28.11.2018 16:16

Pamatujete si ještě komunistického europoslance Miloslava Ransdorfa? V závěru roku 2015 byl zadržen v jedné ze švýcarských bank a strávil pár dní ve vazbě. Krátce po návratu do Česka v lednu 2016 zemřel. Ransdorf byl ve Švýcarsku zadržen poté, co se snažil zjistit, zda má český občan Vladimír Huněk na švýcarských účtech uloženo dědictví, ke kterému se nemůže dostat. Česká policie teď Vladimíra Huňka obvinila ze spáchání podvodu.

Případ, do kterého se ve Švýcarsku zapojil Miloslav Ransdorf a krátce nato zemřel, znovu ožil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslední rozloučení s komunistickým europoslancem Miloslavem Ransdorfem v Praze Strašnicích
reklama

Pan Vladimír Huněk tvrdí, že má ve švýcarské bance uloženo velké dědictví, ke kterému se ale nedokáže dostat. Je zablokováno. Některé české osobnosti se mu pokusily pomoct. Do této skupiny patřil i český europoslanec Miloslav Ransdorf (KSČM), který možná za to své angažmá zaplatil cenu nejvyšší. Svůj život.

Miloslav Ransdorf vyrazil do švýcarské banky, aby zjistil, jak se to má s dědictvím pana Huňka, a při návštěvě banky byl zadržen a prožil pár dní ve vazbě. Po pár dnech se vrátil do Česka a krátce na to, v lednu 2016 – zemřel. Ransdorfova rodina tvrdí, že Miloslav Ransdorf zemřel, protože neměl ve švýcarské vazbě dostatek svých léků. Policie tvrzení prověřila a konstatovala, že nezjistila cizí zavinění.  

Podle informací serveru Seznam Zprávy teď česká policie obvinila Vladimíra Huňka ze spáchání podvodu ve stadiu pokusu. Huněk měl podepsat řadě lidí a firmám směnky za asi 10 miliard korun, ale odmítá je splatit. Sám tvrdí, že tyto dluhy neuznává. Trvá však na tom, že peníze opravdu existují.  

„Policejním orgánem bylo rozhodnuto o zahájení trestního stíhání jedné osoby pro zločin podvodu ve stadiu pokusu,“ potvrdil serveru berounský okresní státní zástupce Jan Juřica. Hrozí dva až osm let vězení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

21:55 Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

Na lidi, kteří nedodržují vládní opatření v boji proti koronaviru, apeluje na instagramu bývalá mode…