Připomínky holokaustu začínají dnes na Pražském hradě mezinárodním fórem o růstu extremismu

26.01.2015 6:04

Mezinárodním fórem o rostoucím antisemitismu a extremismu ve světě dnes na Pražském hradě začnou dvoudenní připomínky 70. výročí osvobození nacistického koncentračního tábora v polské Osvětimi. Do České republiky se na ně sjelo na 500 zahraničních hostů včetně více než třicítky předsedů a místopředsedů parlamentů. Večer se pro ně bude konat slavnostní recepce v Obecním domě.

Připomínky holokaustu začínají dnes na Pražském hradě mezinárodním fórem o růstu extremismu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský hrad

Fórum Let My People Live! (Nechte žít můj lid), které pořádá Evropský židovský kongres (EJC) spolu s Evropským parlamentem a dalšími organizacemi, chce upozornit na hrozby spojené s přibývajícími projevy antisemitismu a extremismu. Před tímto negativním trendem zejména v Evropě nedávno varovalo i OSN. V chystaném prohlášení mají účastníci setkání vyzvat k nulové toleranci vůči zločinům z nesnášenlivosti.

Fórum zahájí svými projevy šéf EJC Moše Kantor, premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a předsedové obou komor českého Parlamentu. Následné tři diskusní panely pak proberou mediální, právnický a politický pohled na hlavní téma konference.

Kvůli bezpečnosti je Pražský hrad až do úterý uzavřen

Při večerní recepci s proslovy vystoupí prezident Miloš Zeman, Kantor, první místopředseda Evropské komise Frans Timmermans a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). O umělecký doprovod se mimo jiných postará slavný britský oscarový herec Ben Kingsley.

Kvůli bezpečnosti připomínkových akcí budou v okolí Pražského hradu i Obecního domu platit dopravní omezení, Hrad bude pro návštěvníky až do úterý zcela uzavřen. Právě v úterý připomínky vyvrcholí dopoledními projevy státníků na Hradě a odpolední pietou v Terezíně.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

21:41 Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

Spolu s koncem týdne je zde tradiční informační pořad premiéra Andreje Babiše Čau lidi. A dnes bylo …