Připomínky holokaustu začínají dnes na Pražském hradě mezinárodním fórem o růstu extremismu

26.01.2015 6:04 | Zprávy

Mezinárodním fórem o rostoucím antisemitismu a extremismu ve světě dnes na Pražském hradě začnou dvoudenní připomínky 70. výročí osvobození nacistického koncentračního tábora v polské Osvětimi. Do České republiky se na ně sjelo na 500 zahraničních hostů včetně více než třicítky předsedů a místopředsedů parlamentů. Večer se pro ně bude konat slavnostní recepce v Obecním domě.

Připomínky holokaustu začínají dnes na Pražském hradě mezinárodním fórem o růstu extremismu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský hrad

Fórum Let My People Live! (Nechte žít můj lid), které pořádá Evropský židovský kongres (EJC) spolu s Evropským parlamentem a dalšími organizacemi, chce upozornit na hrozby spojené s přibývajícími projevy antisemitismu a extremismu. Před tímto negativním trendem zejména v Evropě nedávno varovalo i OSN. V chystaném prohlášení mají účastníci setkání vyzvat k nulové toleranci vůči zločinům z nesnášenlivosti.

Fórum zahájí svými projevy šéf EJC Moše Kantor, premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a předsedové obou komor českého Parlamentu. Následné tři diskusní panely pak proberou mediální, právnický a politický pohled na hlavní téma konference.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam, čtk

Zajímalo by mě, jaký je zájem o kandidaturu za SOCDEM?

Hledal jsem totiž kandidáty, ale žádné jsem ani na vašich stránkách nenašel. Nebo jich snad máte tolik, že nevíte koho vybrat? To dost pochybuji, když od vás dost politiků přešlo jinam, což teda já neschvaluju a takové politiky nevolím

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jandejsek k bitcoinům: Stanjura i Fiala věděli. Nemají ve vládě co dělat

20:30 Jandejsek k bitcoinům: Stanjura i Fiala věděli. Nemají ve vládě co dělat

Bývalý prezident Agrární komory ČR a jeden z nejvýznamnějších českých potravinářů Zdeněk Jandejsek v…