Příslušníci menšin se musí podílet na správě věcí veřejných, míní Uhl

12.10.2011 12:36 | Zprávy
autor: mp

Bývalý disident a aktivista Petr Uhl znovu vyzývá k řešení romského problému. Podle jeho názoru je třeba, aby obě strany učinily hned několik kroků. Romská menšina by si měla demokraticky zvolit zástupce, kteří budou jednat se státem i samosprávou a poslanci by měli narovnat legislativní křivdy z minulosti. Komentář Petra Uhla přináší dnešní deník Právo.

Příslušníci menšin se musí podílet na správě věcí veřejných, míní Uhl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Uhl

V pátek v Brně proběhne konference o vzniku celoromské organizace, která bude zastupovat menšinu při jednání s vládou i samosprávou. Celá akce se uskuteční pod patronací hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška (ČSSD). Uhl na této konferenci kritizuje především to, že se jí za romskou menšinu účastní nikým nevolení samozvaní vůdci menšiny.

Sledujeme téma Romové

Obě strany mají máslo na hlavě

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Grónsko

Pane premiére, jaký je podle vás skutečný důvod proč chce USA Grónsko? Myslíte, že se o Grónsko bojí, že by na něj Rusko zaútočilo raketami, o kterých jste mluvil? Nebo se snad bojí Ruska? Pochybuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vy jste neskutečný dobytek.“ Hřib ve sněmovně rozzuřil poslankyni ANO

20:44 „Vy jste neskutečný dobytek.“ Hřib ve sněmovně rozzuřil poslankyni ANO

Poslanecká sněmovna v pátek podpořila v prvním čtení novelu stavebního zákona, která má zrychlit a z…