Příslušník BIS obviněný ze zpronevěry se zastřelil

01.01.2012 18:14 | Zprávy
autor: qot

Příslušník Bezpečnostní informační služby (BIS), který spolu s několika kolegy čelil obvinění ze zpronevěry peněz, během vánočních svátků spáchal sebevraždu. Skupina obviněných byla na podzim postavena mimo službu. Muž v úřadu dlouhá léta působil jako specialista na sledování osob.

Příslušník BIS obviněný ze zpronevěry se zastřelil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zbraň, ilustrační foto

Mluvčí BIS Jan Šubert tuto zprávu potvrdil serveru Aktuálně.cz. Odmítl však upřesnit, o koho šlo. Uvedl pouze, že muž v době činu nebyl příslušníkem tajné služby, neboť odešel do civilu záhy poté, co se na podzim rozjelo vyšetřování.

Muž měl po ukončení úvazku u BIS problémy sehnat další práci. Obvinění ze zpronevěry jej navíc připravilo o výsluhy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Viděl jste videa z nehody?

Na nich je přeci jasně vidět, že Turek minimálně objížděl kolonu odbočovacím pruhem to přeci také není normální chování. A pokud se prokáže jeho vina, což je podle mě jisté, měl by podle vás jako poslanec skončit? Vždyť co dobrého jako poslanec udělal? Nic, jen se řeší neustále jeho kauzy.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Robejšek: Evropa už na podporu Ukrajiny nemá

20:00 Robejšek: Evropa už na podporu Ukrajiny nemá

Evropská politika se změnila v povrchní talk show bez reálných výsledků a NATO nemá kapacity ani och…