Přišly další „zlé“ statistiky z Německa. Týkají se trestných činů spáchaných migranty a je to děsivé čtení

06.02.2016 7:50

Policejní ředitelství v Kolíně nad Rýnem předložilo svoji závěrečnou zprávu vztahující se ke zločinům spáchaným v loňském roce migranty ze severní Afriky. Statistiky veškerých kriminálních přečinů v porovnání s předchozími roky prudce stouply. Informace o zprávě přinesl prestižní německý magazín Focus.

Přišly další „zlé“ statistiky z Německa. Týkají se trestných činů spáchaných migranty a je to děsivé čtení
Foto: Radim Panenka
Popisek: Uprchlíci před autobusovým nádražím v Bělehradě. Do Srbska denně dorazí až tisíc imigrantů, kteří chtějí do EU. Hlavně do Německa či Švédska.

Jak uvádí Focus, zejména se zvýšil počet spáchaných ublížení na zdraví. V porovnání s rokem 2014 se jednalo v případě násilného napadení o nárůst 36,8 % a v případě „obzvlášť“ nebezpečných útoků došlo dokonce o padesátiprocentní navýšení. „Je zřejmé, že mladí kriminálníci ze severní Afriky jsou mnohem více brutální. Tvůrci závěrečné zprávy vyjadřují obavy především z delikventů pocházejících z Alžírska, Maroka, Tuniska nebo Libye. Nárůst trestné činnosti je patrný ve všech kategoriích trestných činů,“ uvádí německý magazín.

Za „nejděsivější“ pasáž zprávy považuje Focus zmínku o útocích s následnou vážnější újmou na zdraví. „Zatímco v roce 2014 šlo o 368 případů, tak v loňském roce již bylo v této závažné kategorii hlášeno 503 případů. U násilných trestných skutků policisté zaznamenali nárůst o 40 %, v případě kapesních krádeží potom o téměř 10 %. Také kategorie krádeží v obchodech vykázala v loňském roce značný nárůst. V roce 2014 došlo v Kolíně nad Rýnem k 472 hlášeným případům, ale o rok později již k 652 spáchaným trestným činům,“ píše se ve zprávě.

Předmětem krádeží v obchodech se dle policejní zprávy stále více stávají drahé kvalitní parfémy a exkluzivní kosmetické výrobky. Hlavní podezřelí v drtivé většině případů pocházejí ze severní Afriky. „Maročané, Alžířané, Tunisané, Syřané a Libanonci mužského pohlaví tvořili v loňském roce 92,5 % podezřelých. Mnozí z nich údajně do Kolína nad Rýnem cestují z jiných měst. Celkem se za uplynulý rok jednalo o 1829 osob. Pachatelé se často pohybují v blízkosti autobusových zastávek, barů a diskoték. V brzkých ranních hodinách se zaměřují na jedince posilněné alkoholem,“ cituje německý magazín policejní zprávu.

Podobné zkušeností však mají policisté také v Düsseldorfu, kde v policejní databázi evidují 2000 podezřelých pocházejících nejčastěji z Maroka a dalších zemí regionu. Jak před několika dny uváděl ve své analýze profesor Soeren Kern z amerického think-tanku The Gatestone Institute, dramatické to je v tomto ohledu také v Hamburku. Každým rokem v severoněmecké metropoli dochází ke krádeži 20 000 peněženek, což činí 55 krádeží denně. Z této trestné činnosti jsou podle údajů zdejší policie z 90 % zodpovědní muži ve věku 20 až 30 let, kteří pocházejí ze severní Afriky a Balkánu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nepříjemný moment pro Babiše. Rok starý dopis. Jak se zachová?

21:04 Nepříjemný moment pro Babiše. Rok starý dopis. Jak se zachová?

Poslankyně a místopředsedkyně STAN Věra Kovářová vytáhla na premiéra Andreje Babiše dopis, ve kterém…