Přísné opatření! Matteo Salvini se po kauze „pirátky“ z Německa naštval a zakročil

08.07.2019 10:04

V Itálii se chystá zpřísnění zákonů. Informuje o tom konzervativní americký server Breitbart. Podle novely zákona bude prý možné zabavovat lodě i těm, kdo pašují migranty pod italskou vlajkou. Rozhodnutí přichází po událostech posledních dní, kdy kapitánka lodi Sea-Watch 3 prorazila blokádu lodí, které jí bránily v zakotvení na italském území.

Přísné opatření! Matteo Salvini se po kauze „pirátky“ z Německa naštval a zakročil
Foto: Repro Youtube
Popisek: Matteo Salvini
reklama

Breitbart uvádí, že novelizace zákona se chystá jako reakce na oznámení neziskovky Mediterranea Saving Humans, že na vodu spustí další loď po zabavení té poslední. Dle italského deníku Il Giornale Salvini zadal těm, kdo na zpřísnění zákona pracují, zadání: „Připravte jakékoliv užitečné opatření, aby se předešlo opakování toho, co se stalo v posledních týdnech.“ Čímž narážel na události okolo německé kapitánky, která narazila do lodi italské pobřežní stráže, aby mohla zakotvit s migranty.

Fotogalerie: - Úroda řepky a obilí

Český statistický úřad zveřejnil první lodhady let...
Letos má být podle prvních odhadů sklizeno 7 019 t...
Český statistický úřad zveřejnil první lodhady let...
Český statistický úřad zveřejnil první lodhady let...
Odhadovaná sklizeň řepky 1 239 tisíc tun je o 12,2...
Český statistický úřad zveřejnil první lodhady let...

Změna má být v článku dvě, který se teď vztahuje pouze na lodi pod vlajkami jiných států než Itálie. Lodě pod vlajkou Itálie mají v současnosti plný přístup do italských vod. Dle Breitbartu to tedy znamená, že bude možné zabavovat lodě i těm, kdo pašují migranty pod italskou vlajkou.

Kapitánka záchranné lodi Sea-Watch 3 Carol Racketeová se domnívá, že její rozhodnutí přistát na ostrově Lampedusa ve chvíli, kdy měla 40 migrantů na palubě, bylo správné. Podle svých slov se bála o život lidí na palubě. Za její čin, kdy mimo jiné najela i do policejního člunu, byla zatčena, nyní jí hrozí 15 let vězení. Je dokonce obviňována z toho, že při svém manévru ohrozila život policistů. „Bála jsem se,“ uvedla. Podle ní totiž někteří z migrantů mohli spáchat sebevraždu. Na moři byli více než dva týdny.

Není žádným překvapením, že se o německé kapitánce lodi Matteo Salvini vyjádřil nepříliš vybíravě, padla i slova o pirátech. „Překvapilo mě, jak byl osobní. Jeho způsob vyjadřování je neuctivý. To není u vrcholného politika vhodné,“ uvedla kapitánka z lodi neziskové organizace. „Již jsme připravili žalobu (proti ministrovi Salvinimu),“ dodal v pátek advokát kapitánky Alessandro Gamberini pro Radio Cusano.

Celý článek ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dzurinda o EU: Merkelová? Ještě bude chtít zanechat dědictví. Ve hře půjčky jihu, migrace, atd.

15:35 Dzurinda o EU: Merkelová? Ještě bude chtít zanechat dědictví. Ve hře půjčky jihu, migrace, atd.

O koronavirové situaci v EU ve druhé hodině Otázek Václava Moravce diskutovali bývalý slovenský prem…