Příští rok možná přibude tisíc policistů. Chce to nový ministr Pecina

12.07.2013 14:20 | Zprávy
autor: pan, čtk

Nový ministr vnitra Martin Pecina by rád v příštím roce nabral dalších tisíc policistů. Z rozpočtu by také chtěl získat o dvě až tři miliardy korun více, což by znamenalo, že by se policistům navýšily platy o tři až pět procent.

Příští rok možná přibude tisíc policistů. Chce to nový ministr Pecina
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Pecina

Podle Martina Peciny chybí v rozpočtu vnitra asi osm miliard korun ročně. "Ale to nemůžu dostat příští rok, to je asi nesmyslný požadavek, takže jestli se budeme bavit o dvou nebo o třech miliardách, tak to si myslím, že může být nějaký limit, který může být smysluplný," prohlásil Pecina.

Ministr již dříve sdělil, že chce, aby měl sbor mezi 41.500 a 42.000 příslušníky místo současných 38.500. "Já budu usilovat o to, ať se nám na příští rok zvýší počet tabulkových míst i skutečný stav o tisíc policistů, a takto bych chtěl pokračovat až po nějakou úroveň, na které se shodneme, že je v pořádku," uvedl ministr.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Hluk

Tvrdíte, že v ČR nefunguje regulace hluku, a že ho nikdo nekontroluje. Ale pokud vím, platí přeci noční klid nebo už ne? Nebo podle vás je třeba zavést regulaci i přes den? Jak byste si to představovala? A ke kontrole, není snad v kompetenci hygieny nebo policie?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bez Donutila? Ne. Co by bylo s divákem, kdyby zrušili ČT

4:44 Bez Donutila? Ne. Co by bylo s divákem, kdyby zrušili ČT

Přišli by lidé v případě omezení tvorby České televize o možnost sledovat zdarma televizi či o své o…