Příštím prezidentem bude Jan Keller, analyzuje... To budete koukat, kdo

27. 7. 2015 9:32

Josef Zbořil, bývalý krajský předseda Svobodných, se na svém blogu na serveru iHNed.cz zamýšlí nad tím, kdo bude příštím prezidentem. Z jeho analýzy mu vychází moravský sociolog, europoslanec a levicový intelektuál Jan Keller.

Příštím prezidentem bude Jan Keller, analyzuje... To budete koukat, kdo
Foto: Daniela Černá
Popisek: Jan Keller v Ostravě

Mezi kandidáty, kteří se v roce 2018 budou ucházet o post hlavy státu, se podle Zbořila objeví kandidát pravdoláskařů, pražský kavárník, nekriticky proevropský havlista a reformní kapitalista Tomáš Sedláček, dále lidový kandidát, solidární technokrat, „Nohavica sociologie“ a levicový intelektuál Jan Keller, kandidát „státem neprivilegovaných občanů“, kapitalistický vizionář, kritik míry integrace zemí EU a europoslanec Petr Mach či herec, exvelvyslanec v Portugalsku a Vatikánu, exministr kultury a ministr obrany Martin Stropnický.

 

„Při době 2,5 roku do prezidentských voleb je třeba zahrnout nejširší spektrum potenciálních osobností bez ohledu na jimi avizované ambice na tuto funkci,“ konstatuje výběr kandidátů Zbořil. Podle něj má největší šanci na úspěch Jan Keller, pokud tedy bude společným kandidátem levicových stran či kandidátem s deklarovanou podporou KSČM nebo ČSSD.

„Je to nestraník, osobnost, profesor, nebyl spojován s korupčním nebo jiným skandálem. Zároveň má silnou podporu elektorátu KSČM, ČSSD či Zelených,“ píše Zbořil. Podle něj také k volbám dorazí spíše starší voliči, jejichž problémy Keller diskutuje slovy, kterým rozumějí a s postoji obhajujícími střední třídu a sociální smír. 

„Jako racionálně hovořící levicový intelektuál a profesor, který už absolvoval velké množství přednášek a besed, může být přímo i jasným favoritem pro velkou část levicových a středových studentů technických a humanitních škol a univerzit, kteří se voleb zúčastní ve větším poměru než studenti s jinými favority (obzvlášť ve 2. kole),“ konstatuje dále Zbořil a uvádí, že vzhledem k tomu, že Keller není pravdoláskař, může získat ve finále stejný počet protestních hlasů, jako získal Zeman proti Schwarzenbergovi před dvěma lety.

Podle Zbořila je Keller zároveň respektovaný od Zemana i Klause, kteří jej mohou, navzdory rozdílům v některých postojích, mezi všemi ostatními kandidáty jak přímo doporučit, tak nepřímo nejméně nedoporučit. 

A vítězství může Keller získat i díky nealarmistickým, autentickým a zásadovým protiimigračním a protimultikulturalistickým názorům a postojům, které budou v příštích letech pro voliče významnější než dříve, uzavírá Zbořil.

Původní text ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvodník Altner, podojil nás. Drsná slova z ČSSD, jde i o Zemana

14:17 Podvodník Altner, podojil nás. Drsná slova z ČSSD, jde i o Zemana

Spor s již zesnulým Zdeňkem Altnerem je jednou z karet, kterou mohou kritici ČSSD proti straně zahrá…