Přítel Ruska Vyvadil burcuje: NATO žene svět do války. Tady jsou fakta

31.08.2014 21:36

Uskupení Přátelé Ruska v ČR se ústy svého předního muže advokáta Jiřího Vyvadila z ČSSD vyjádřilo k možnosti zřízení vojenských základen ve střední Evropě, konkrétně v Česku. Podle Vyvadila by šlo o krok, kterým by se Evropa, ale nejen ona přiblížila k propasti vojenského konfliktu.

Přítel Ruska Vyvadil burcuje: NATO žene svět do války. Tady jsou fakta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Vyvadil

V souvislosti s nadcházejícím summitem NATO vyjadřují Přátelé Ruska v ČR velké znepokojení, a to nad tím, že Polsko volá po vytvoření nových vojenských základen na hranici s Ruskem a čeští umělci dokonce chtějí vybudovat vojenskou základnu ČR přímo na našem území. S tím Vyvadil hluboce nesouhlasí. Česká republika by prý měla z NATO rovnou vystoupit.

Česko po vzoru Rakouska

„Naše hnutí vychází z toho, že NATO, jakkoliv formálně chápané jako obranná vojenská organizace, v posledních 25 letech se ať již samo, či prostřednictvím svých jednotlivých členů podílelo na desítkách vojenských operací, které ve svých ať již bezprostředních či následných důsledcích učinilo svět nebezpečným, stále více směřujícím k regionálním, ba světovým konfliktům,“ upozorňuje Vyvadil. Advokát z ČSSD tím naráží na počínání NATO v Jugoslávii, Afghánistánu, Iráku či Libyi.

Evropa se podle advokáta vrátí k poklidnému životu, pokud budou umlčení jestřábi v NATO i v EU. A pokud jde o české umělce - ti podle Vyvadila ztratili svéprávnost a jen převlékli kabát, když před rokem 1989 podporovali minulý režim a po listopadu otočili proti němu.

Podle Vyvadila je skutečně třeba z NATO vystoupit, protože se chová agresivně a žene celý svět do války. Vzorem by České republice mohla být dobře známá neutralita Rakouska. V takové pozici by si prý Česko užívalo mírumilovný blahobyt.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Husák byl vnímán jako elitář z kavárny. A Dubčekovi nadávají neférově. Michal Macháček se Skálou debatovali k dvojímu výročí

17:30 Husák byl vnímán jako elitář z kavárny. A Dubčekovi nadávají neférově. Michal Macháček se Skálou debatovali k dvojímu výročí

Letos uplynulo 30 let od smrti normalizačního prezidenta Gustava Husáka a 100 let od narození Alexan…