Přítel Ruska Vyvadil burcuje: NATO žene svět do války. Tady jsou fakta

31. 8. 2014 21:36

Uskupení Přátelé Ruska v ČR se ústy svého předního muže advokáta Jiřího Vyvadila z ČSSD vyjádřilo k možnosti zřízení vojenských základen ve střední Evropě, konkrétně v Česku. Podle Vyvadila by šlo o krok, kterým by se Evropa, ale nejen ona přiblížila k propasti vojenského konfliktu.

Přítel Ruska Vyvadil burcuje: NATO žene svět do války. Tady jsou fakta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Vyvadil

V souvislosti s nadcházejícím summitem NATO vyjadřují Přátelé Ruska v ČR velké znepokojení, a to nad tím, že Polsko volá po vytvoření nových vojenských základen na hranici s Ruskem a čeští umělci dokonce chtějí vybudovat vojenskou základnu ČR přímo na našem území. S tím Vyvadil hluboce nesouhlasí. Česká republika by prý měla z NATO rovnou vystoupit.

Česko po vzoru Rakouska

„Naše hnutí vychází z toho, že NATO, jakkoliv formálně chápané jako obranná vojenská organizace, v posledních 25 letech se ať již samo, či prostřednictvím svých jednotlivých členů podílelo na desítkách vojenských operací, které ve svých ať již bezprostředních či následných důsledcích učinilo svět nebezpečným, stále více směřujícím k regionálním, ba světovým konfliktům,“ upozorňuje Vyvadil. Advokát z ČSSD tím naráží na počínání NATO v Jugoslávii, Afghánistánu, Iráku či Libyi.

Evropa se podle advokáta vrátí k poklidnému životu, pokud budou umlčení jestřábi v NATO i v EU. A pokud jde o české umělce - ti podle Vyvadila ztratili svéprávnost a jen převlékli kabát, když před rokem 1989 podporovali minulý režim a po listopadu otočili proti němu.

Podle Vyvadila je skutečně třeba z NATO vystoupit, protože se chová agresivně a žene celý svět do války. Vzorem by České republice mohla být dobře známá neutralita Rakouska. V takové pozici by si prý Česko užívalo mírumilovný blahobyt.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ty idiote, ministře školství! Zásah BIS do dějepisu rozpoutal bouři. I z nečekaných stran

8:01 Ty idiote, ministře školství! Zásah BIS do dějepisu rozpoutal bouři. I z nečekaných stran

Výroční zpráva Bezpečnostní informační služby (BIS), která mimo jiné varovala před ruským vlivem na …