Přítel Ruska Vyvadil si všiml zásadní změny u Zemana, Sobotky i Zaorálka

22.06.2014 15:50

Advokát Jiří Vyvadil (ČSSD), jenž mimo jiné založil platformu Přátel Ruska v ČR, si v textu uveřejněném na blogu iDnes.cz všímá toho, jak prezident Miloš Zeman, premiér Bohuslav Sobotka, ale i ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (oba ČSSD) otáčí v otázce postoje ke konfliktu na Ukrajině. Rýpl si přitom i do českých veřejnoprávních médií.

Přítel Ruska Vyvadil si všiml zásadní změny u Zemana, Sobotky i Zaorálka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Vyvadil

Prezident Miloš Zeman ještě nedávno říkal, že Rusko musí být symbolicky silově varováno, aby nedocházelo k žádným vojenským zásahům na sousední Ukrajině. Dnes už prezident doporučuje zrušení víz pro ruské občany. Podobným vývojem prošel také premiér Bohuslav Sobotka. Zpočátku sankce EU vůči Rusku podporoval, dnes se staví proti jejich zostření a přítomnosti amerických vojáků na našem území. Tito politici tak podle Vyvadila začínají souznít s většinou normálních lidí. Alespoň podle Vyvadilova názoru.

A znovu se prý také potvrzuje, že se lidé odklánějí od veřejnoprávních médií. „Dnes už dávno tzv. veřejné sdělovací prostředky nic moc neznamenají…Naopak platí, že čím více proti něčemu bojují, tím více bude výsledek jiný. Bojují proti Rusku a Rusko je v očích veřejnosti nadějí. Dnes jsou nejsilnější nezávislá internetová média. Nezkreslená, nezaplacená,“ tvrdí autor.

Oceňuje, že se dnes postoj předních představitelů politické moci v Česku mění, ale zároveň na ně apeluje, aby vydrželi a „nepoklonkovali“ prezidentu Spojených států Baracku Obamovi. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prasárničky! Na Klause ml. udeřilo: Jde o zločinné uprchlíky. Zásadní info

7:03 Prasárničky! Na Klause ml. udeřilo: Jde o zločinné uprchlíky. Zásadní info

Poslankyně ODS Jana Černochová nenechala nit suchou na svém bývalém kolegovi Václavu Klausovi mladší…