Přiveďte na Západ revolucionáře ze třetího světa! Seznamte se s myšlenkami levicového myslitele

22.07.2017 11:43

Pan Jiří Míka se na serveru blogu iDnes.cz rozepsal o tom, kde se bere odpor moderní levice ke svobodě. Současná „moderní levice“ se prý stará o to, aby lidé mohli říkat jen ty názory, které stoupencům moderní levice vyhovují. Míka v této souvislosti poukazuje na texty myslitele Herberta Marcuseho, jednoho z otců moderní levice.

Přiveďte na Západ revolucionáře ze třetího světa! Seznamte se s myšlenkami levicového myslitele
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

Dnešní levice prý využívá prostor svobody k tomu, aby potlačovala názory, které se jí nelíbí. Stoupenci tzv. „moderní levice“ by si prý přáli, aby se svobodně mohli vyjadřovat jen lidé, kteří vyslovují „ty správné názory“. Tak to alespoň vidí pan Míka, který volně vykládá myšlenky obsažené v díle Herberta Marcuseho.  

„Nová tolerance musí omezit svobodu projevu těch, kteří mají jiný názor (např. na zdravotní reformy nebo vůči jiným etnikům uvádí Marcuse jako jeden z příkladů). Píše, že jeho revoluce bude asi muset použít nedemokratických prostředků, aby teprve bylo možné nastolit skutečnou demokracii a ne současnou demokracii falešnou. V následujícím odstavci pak rozvádí, že mezi to může patřit omezení svobody slova,“ vykládá Míka myslitelovy myšlenky.

Celý text naleznete zde

„A sám Marcuse píše, že cílem musí být úplné rozbití kapitalistické společnosti. Marcuse dále psal, že je potřeba přivést revolucionáře z ‚třetího světa‘ do západních měst, aby se zde spojili s místní radikální levicí na zničení kapitalismu. Někdo by možná namítl, že jen blázen by mohl mít jako plán rozbít Evropu přehnaně uvolněnými imigračními zákony (někým vysmívaná údajná konspirace, že celá imigrační krize byla vytvořena záměrně), ale Marcuse skutečně chce vidět Systém v troskách – za každou cenu i použitím polo-demokratických technik včetně násilí (polemizuje nad tím, že násilí není nutně vždy špatné, a podobně uvádí, že i diktatura může být lepší než pseudodemokracie),“ pokračuje Míka.

Multikulturalismus, utlačování většiny na úkor celé řady menšin, to všechno má v konečném důsledku vést k pádu kapitalismu.Tak je podle pana Míky třeba hledět na plány „moderní levice“. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

19:41 EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

„Kdo za to může? Co nám říkala celý rok Evropská komise? Že když dosáhneme 70 procent proočkování do…