Přiveďte na Západ revolucionáře ze třetího světa! Seznamte se s myšlenkami levicového myslitele

22.07.2017 11:43

Pan Jiří Míka se na serveru blogu iDnes.cz rozepsal o tom, kde se bere odpor moderní levice ke svobodě. Současná „moderní levice“ se prý stará o to, aby lidé mohli říkat jen ty názory, které stoupencům moderní levice vyhovují. Míka v této souvislosti poukazuje na texty myslitele Herberta Marcuseho, jednoho z otců moderní levice.

Přiveďte na Západ revolucionáře ze třetího světa! Seznamte se s myšlenkami levicového myslitele
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

Dnešní levice prý využívá prostor svobody k tomu, aby potlačovala názory, které se jí nelíbí. Stoupenci tzv. „moderní levice“ by si prý přáli, aby se svobodně mohli vyjadřovat jen lidé, kteří vyslovují „ty správné názory“. Tak to alespoň vidí pan Míka, který volně vykládá myšlenky obsažené v díle Herberta Marcuseho.  

„Nová tolerance musí omezit svobodu projevu těch, kteří mají jiný názor (např. na zdravotní reformy nebo vůči jiným etnikům uvádí Marcuse jako jeden z příkladů). Píše, že jeho revoluce bude asi muset použít nedemokratických prostředků, aby teprve bylo možné nastolit skutečnou demokracii a ne současnou demokracii falešnou. V následujícím odstavci pak rozvádí, že mezi to může patřit omezení svobody slova,“ vykládá Míka myslitelovy myšlenky.

Celý text naleznete zde

„A sám Marcuse píše, že cílem musí být úplné rozbití kapitalistické společnosti. Marcuse dále psal, že je potřeba přivést revolucionáře z ‚třetího světa‘ do západních měst, aby se zde spojili s místní radikální levicí na zničení kapitalismu. Někdo by možná namítl, že jen blázen by mohl mít jako plán rozbít Evropu přehnaně uvolněnými imigračními zákony (někým vysmívaná údajná konspirace, že celá imigrační krize byla vytvořena záměrně), ale Marcuse skutečně chce vidět Systém v troskách – za každou cenu i použitím polo-demokratických technik včetně násilí (polemizuje nad tím, že násilí není nutně vždy špatné, a podobně uvádí, že i diktatura může být lepší než pseudodemokracie),“ pokračuje Míka.

Multikulturalismus, utlačování většiny na úkor celé řady menšin, to všechno má v konečném důsledku vést k pádu kapitalismu.Tak je podle pana Míky třeba hledět na plány „moderní levice“. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Korespondenční volba

Jak se bude prosím kontrolovat platnost dokladů (OP, pas a pod.) při korespondenční volbě ? Děkuji za info. Tůmová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vám těch 29 Kč nevadí?“ První výstřel Rohlik.cz proti Wolt.cz a Foodora.cz. Lidé naštvaní

14:45 „Vám těch 29 Kč nevadí?“ První výstřel Rohlik.cz proti Wolt.cz a Foodora.cz. Lidé naštvaní

„Nevadí vám to platit?“ zeptal se zakladatel serverů DameJidlo.cz a Rohlik.cz Tomáš Čupr ohledně tak…