Pro srovnání: Jana Nagyová prý brala miliony, její předchůdci třikrát méně

23. 8. 2013 12:37

Přes jeden a půl milionu korun za tři roky. Tolik dělá rozdíl, když se srovnají odměny Jany Nagyové, když působila na Úřadu vlády v době premiérování Petra Nečase, a odměny nejlépe placeného ředitele z dob Jana Fischera a Mirka Topolánka.

Pro srovnání: Jana Nagyová prý brala miliony, její předchůdci třikrát méně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Nagyová

Podle serveru Lidovky.cz, který má údaje k dispozici, je tak evidentní, že odměny Jany Nagyové byly přemrštěné.

Nečas to tehdy odůvodňoval tím, že Nagyová „dře jako kůň“. „Moji lidé dřou jako koně. Standardně dvanáct hodin denně. K tomu často i víkend,“ tvrdil někdejší premiér.

Platové podmínky zveřejnilo nové vedení Úřadu vlády s Radkem Augustinem v čele. Na počátku srpna však odtajnilo platy svých zaměstnanců pouze za roky 2010, 2011 a 2012, tedy z dob, kdy byla vrchní ředitelkou sekce kabinetu premiéra Nagyová. Server si proto vyžádal pro srovnání i odměny, které vypláceli Jan Fischer a Mirek Topolánek.

I za nich byly vypláceny statisícové odměny, rozdíly jsou však pořád markantní. Nejvyšší odměny dostával vedoucí úřadu Jan Novák, který byl ve funkci za obou premiérů. V roce 2009 dostal navíc celkem 865 tisíc korun. To vedoucí úřadu za Nečasovy éry Lubomír Poul si během tří let přišel na 3 282 000 korun.

Pozice šéfa sekce kabinetu do května 2009 neexistovala, a tak server srovnává odměny Nagyové s nejlépe vydělávajícím ředitelem sekce. V roce 2008 dostal takový člověk bonus 236 tisíc korun, v roce 2007 „jen“ 293 tisíce korun. Přitom Nagyová dostala v „nejchudším“ roce 2010 celkové odměny 405 tisíc, o rok později už ale 1,22 milionu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozdupal Hrušínskému bábovku. Havel, Šarapatka, TOP 09, to je dobro? A Zeman, Babiš, PL a Xaver zlo? Tohle „kavárně“ zkazí den

16:53 Rozdupal Hrušínskému bábovku. Havel, Šarapatka, TOP 09, to je dobro? A Zeman, Babiš, PL a Xaver zlo? Tohle „kavárně“ zkazí den

Konzervativní komentátor a youtuber Ondřej Tesárek, přezdívkou Bratříček, se pustil do ředitele diva…