Problémy na ostrově Lesbos. Řecká policie vytáhla na uprchlíky obušky

06.09.2015 15:30

Řecký ostrov Lesbos je cílem tisíců migrantů ze Sýrie, jde v zásadě o nejbližší bránu do Evropy. Není to ale „růžová brána“ označující vstup do ráje, o čemž se přesvědčily stovky běženců na ostrově Lesbos. Když se na pět stovek uprchlíků pokusilo proniknout na trajekt, který by je odvezl na evropskou pevninu, policie proti nim použila obušky.

Problémy na ostrově Lesbos. Řecká policie vytáhla na uprchlíky obušky
Foto: Radim Panenka
Popisek: Uprchlíci před autobusovým nádražím v Bělehradě. Do Srbska denně dorazí až tisíc imigrantů, kteří chtějí do EU. Hlavně do Německa či Švédska.
reklama

S odvoláním na agenturu DPA informoval slovenský server Aktuality.sk o incidentu na ostrově Lesbos. Řecká policie odmítla pustit na trajekt jedoucí dál na pevninu uprchlíky bez dokladů. Těm se to ani trochu nelíbilo a podle všeho odmítali poslechnout, načež byli policisté nuceni použít donucovací prostředky.

„Policie uvedla, že migranti neměli doklady potřebné k tomu, aby mohli opustit Lesbos plavidlem, na jehož palubě se v té době nacházelo už 1 700 lidí. Někteří z migrantů při střetech s policií utrpěli zranění.

Stojí přitom za pozornost, že drtivá většina migrantů odmítá zůstat v Řecku, ostatně stejně jako v Česku, usilují o cestu do Německa či Velké Británie, do bohatších států EU. K tomu využívají cestu přes Řecko a Makedonii, dál do Maďarska a nakonec až do Německa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

16:50 „Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

"Žádám vás, abyste co nejdříve odevzdali památník Ruské federaci," napsal mimo jiné ruský ministr ob…