Proboha, proč? Robert Záruba opět k politice. Ano, Zeman

02.09.2021 7:17

Politici 1. září ve všech koutech republiky vítali prvňáčky. Platilo to i o prezidentovi Miloši Zemanovi, který vyrazil armádním letadlem do Brna a přivítal malé žáčky v ZŠ a MŠ Brno v Merhautově ulici. Někteří politici přáli dětem hodně pěkných zážitků, hodnou paní učitelku a tak podobně. Prezident Zeman mluvil o hladu. Robert Záruba z České televize nad prezidentem kroutil hlavou. Politolog Jiří Pehe si ještě přisadil.

Proboha, proč? Robert Záruba opět k politice. Ano, Zeman
Foto: Hana Brožková
Popisek: Zahájení školního roku s prezidentem Milošem Zemanem na základní škole v Merhautově ulici v Brně

Prezident Miloš Zeman přiletěl armádním letounem a pozdravil žáky na jedné ze zdejších základních škol - v ZŠ a MŠ Brno v Merhautově ulici. Prvňáčkům sdělil, že slyšel o dětech na této škole, které zkolabovaly hlady. „A já se ptám, co je to za rodiny, které nedají svým dětem najíst,” uvedl prezident.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Robert Záruba, sportovní komentátor České televize a vysokoškolský pedagog na katedře žurnalistiky při Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, nad prezidentem kroutil hlavou.

„Jedete do školy pozdravit prvňáčky. Zjistíte si o škole pár informací a ty negativní, co na tom, že spíše staršího data, předložíte 6letým dětem. Přidáte komentář, který se těch capartů před vámi vůbec netýká. Proč proboha? Proč se musí pan Zeman pořád vůči někomu vymezovat?“ zeptal se.

Zeman v Brně

V diskusi dostal odpověď.

„Protože je to zlá, podlá, mstivá, škodolibá, mravně shnilá svině. Těším se na ty oslavy, až chcípne,“ napsal pan Jan Vlček.

A Záruba ihned požádal, aby se lidé zdrželi podobných reakcí a nesnižovali se na podobnou úroveň. „Prosím, zdržte se podobných reakcí, nesnižujte se na tuto úroveň. Děkuju,“ poprosil slušně Záruba.

Zeman v Brně

Politolog Jiří Pehe se zeptal, co děti v ZŠ a MŠ Brno v Merhautově ulici udělaly, že přijel Zeman právě za nimi. „Chudáci děti ... co komu udělaly?“ ptal se doslova.

Zeman v Brně

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odpad, jedovatá zmije? Tak mluvili nacisté o Židech, vzkazuje Žantovský. A cenzor Kartous v Radě ČT?

7:37 Odpad, jedovatá zmije? Tak mluvili nacisté o Židech, vzkazuje Žantovský. A cenzor Kartous v Radě ČT?

TÝDEN V MÉDIÍCH Z patnácti uchazečů vybraných Volebním výborem zvolí Sněmovna pět nových členů Rady …