Probůh, co je to za vládu? Slouží jen grázlům, řeší amnestii poslankyně

18.01.2013 11:14 | Zprávy
autor: jno

Kontrasignovaná amnestie je podle poslankyně Jany Drastichové (VV) výsměchem demokracii. Ta je postavena nejen na svobodě, ale především na odpovědnosti a úctě k ní. Prezident a premiér podle poslankyně zase jednou ukázali, že v Česku nejsou primárně pro slušné a poctivé lidi, ale naopak pro grázly, obzvláště ty vysoce postavené. Poslankyně to uvádí na svém osobním profilu na serveru ParlamentníListy.cz.

Probůh, co je to za vládu? Slouží jen grázlům, řeší amnestii poslankyně
Foto: veciverejne.cz
Popisek: Poslankyně VV Jana Drastichová

Poslankyně míní, že ono nezvratné rozhodnutí Nečas učinil bez znalosti konkrétního počtu propuštěných vězňů, nemluvě o skutečných dopadech pardonu. Smutný fakt navíc dokreslilo přiznání celého kabinetu, že konkrétní čísla propuštěných zjišťovali až devět dní poté. Přitom by každý soudný člověk mohl očekávat, že se nejen posoudí počty osvobozených, ale i ekonomické, sociální a mravní dopady amnestie. Celým tímto krokem se podle Drastichové dokresluje naprostý dilentatismus a nezodpovědnost vládní byrokracie.

Celý článek ZDE

Obava o rozhoření dalšího Šluknovska

„Propuštění tisíců pachatelů trestných činů je demotivující nejen pro širokou veřejnost, ale i pro policisty a státní zástupce,“ myslí si poslankyně a dodává, že právě teď tyto orgány poznaly, jak marná jejich práce je. Na prezidentský pardon tak budou znovu doplácet poctiví lidé, míní členka VV. „Na severu Moravy a ve Slezsku se obáváme návratu těch, kteří aktivně rozdmýchávali sociální nepokoje. Obáváme se rozhoření dalšího Šluknovska,“ napsala poslankyně na svém profilu na ParlamentníchListech.cz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…