Proč Vondrovu kauzu nikdo racionálně nevyšetří ? Steigerwald odpovídá

28.03.2011 8:47

Komentátor Mladé fronty Dnes (MfD) Karel Steigerwald tvrdí, že ministr financí Miroslav Kalousek kauzu Vondra a ProMoPro pod koberec nezametete. Ministr obrany Alexandr Vondra se sice málo kál, neposypal si hlavu, ale úhrnem je koaliční program reforem větší hodnota než Vondra sám. Co asi tak Kalousek připraví? Steigerwald míní, že v pondělí, či v úterý se můžeme dočkat dalšího pohledu na věc.

Proč Vondrovu kauzu nikdo racionálně nevyšetří ? Steigerwald odpovídá
Kauza ministra obrany Alexandra Vondry zamávala koalicí - ta mu nevěří a žádá jeho odstoupení. Navíc TOP 09 dala najevo, že s Vondrou jednat nebude.  Důležitý požadavek také  je, aby se Vondra nepodílel na reformách. Vládu už opustit nemusí, to je prý věc ODS.

To, že Vondra zklamal, je ale podle Steigerwalda rozměr především morální. „Politici se ohánějí ctí a nekompromisním bojem proti neřádstvu. Z jejich úst to zní vesměs komicky, z úst Kalouska, vrchního lovce Vondry dvojnásob.Má sám vlastního Bartáka pod peřinou - za prý mnohem větší vojenské miliardy," píše v MfD Steigerwald.

Podle komentátora ale bude scénář následuijcí: Vondra odstoupí , nebo ne. O jeho budoucnosti ale v každém případě rozhodnou politické vztahy a handle kdo s koho.

Někde v dálce bude dohasínat jakési vyšetřování...

 „Už nyní však můžeme tvrdit s jistotou. Když Vondra odstoupí, celá aféra ProMoPro skončí a nikdo po ní už nezaštěká. Někde v dálce bude dohasínat jakési vyšetřování, až se rozplyně v dým a každý si bude jen pamatovat, tenkrát jak Vondra kradl," domnívá se Steigerwald.

Komentátor je však přesvědčen o tom, že místo svatouškovského zaříkávání by se vládní koalice měla opřít o racionální otevření celého případu. „Stát má snad nějaké účetnictví - jeho kvalifikovaná četba  odborným policejním okem by mohla všechna temná zákoutí případu ProMoPro odstranit. Bylo by pak nepochybné, co se stalo, kdo je za co odpovědný, a komu tedy přísluší jaký trest. Ale o to není valný zájem, orgány postupují pomaličku, aby se konce dobraly jako vždy dávno po bitvě," uzavírá myšlenku Steigerwald.

SLEDUJEME téma kauza Vondra
Klausovská revue: Vondro, neodstupuj. Nejsou žádné důkazy

Na závěr zveřejňuje i přesvědčení, že vláda stejně na tomto případu nezkrachuje, ovšem reformy dostávají do nosu. „Východiskem pro Nečase - přinejhorším - je rekonstrukce vlády, to je výměna celé řady politiků.... Sledovat ale nebudeme příběh o zločinu a trestu, nýbrž příběh velkých hub a velké mazanosti. Bohužel," dodává komentátor MfD.

Psali jsme:
Kauza Vondra: Lidé si všimnou, jakou má Kalousek moc
Ani Schwarzenberg už Vondru na jednání K9 nechce
Alexandr Vondra žádné problémy nemá. Podívejte se na Wikipedii

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: olb

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mediální expert: Rozhlasová a televizní rada by si měla více všímat. Ale jak to bylo s Kroupou? Když chtěla někoho chytit a varovat, všichni začali hulákat. Někteří novináři jsou jako psi utržení z řetězu

20:17 Mediální expert: Rozhlasová a televizní rada by si měla více všímat. Ale jak to bylo s Kroupou? Když chtěla někoho chytit a varovat, všichni začali hulákat. Někteří novináři jsou jako psi utržení z řetězu

CO NÁM DAL ROK 2018 Letošním rokem jsme překročili novinářské hranice. To si myslí mediální odborník…