Proč jste přišli demonstrovat proti Benešové? Některé odpovědi účastníků vás překvapí

15.05.2019 19:24

Už potřetí v řadě se sešly na Staroměstském náměstí tisíce lidí, kteří protestují proti tomu, že do křesla ministryně spravedlnosti usedla Marie Benešová. Zároveň vyjadřují svůj nesouhlas s vládou Andreje Babiše (ANO). Seznam Zprávy se zeptaly lidí na důvody demonstrací.

Proč jste přišli demonstrovat proti Benešové? Některé odpovědi účastníků vás překvapí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tisíce lidí demonstrovaly za nezávislost justice, den před jmenováním Marie Benešové ministryní spravedlnosti. Do protestů se přihlásilo kolem stovky měst a obcí
reklama

„Nesouhlasíme s tím, co se děje,“ odpověděla jedna z žen účastnících se demonstrace. „Trestně stíhaný premiér si dosazuje lidi, aby se mohl pokrejt,“ sdělila žena. Další ji doplnila, že skutečně jde o osobu Marie Benešové. 

„Když jeden den oznámí policie, že bude vyšetřovat premiéra a ten druhý den vymění ministra spravedlnosti a na ministryni dá ženu, která tvrdila, že jde o vymyšlenou kauzu, stejně jako to tvrdí on, tak to smrdí. A já se bojím o demokracii,“ podotkl muž, jenž má Benešovou spojenou s justiční mafií a kauzou v severních Čechách.

„Nejsem si jistá, jestli to zabere. Ti, nahoře jsou tak otrlí. Demonstrací by se mělo vyjádřit, že tu není spravedlnost, že si počínají svévolně a mimo pravidla hry. Sprostě, naprosto, ještě se tváří arogantně,“ podotkla další žena, jež protestuje proti Babišovi. 

Původní text ZDE

Mladík pak rovněž vyjádřil zájem o demisi ministryně spravedlnosti. „Myslím si, že je špatné, když premiér České republiky je trestně stíhaný a je agent StB,“ sdělil muž. „Zvonil jsem klíči, před 30 lety a chodil jsem každý den... Nejsem lhostejný k tomu, co se děje v dnešní době. Taková ta arogance moci Babiše,“ poznamenal pak další z mužů. „Jsem optimista a věřím, že se něco změní,“ dodal muž, jenž podle svých protestuje proti Babišovi i Benešové. „To je jedno s druhým,“ zmínil.

K anketě se pak na svém facebookovém profilu vyjádřil zbrojní analytik Jaroslav Štefec. „Přiznám se, že mě fascinuje organizace ‚protibenešovských‘ a ‚protibabišovských‘ protestů. Líbí se mi takové ty správně zasvěcené, úderné a snadno uchopitelné odpovědi protestujících na otázku, proti čemu vlastně protestují. Některé z nich reprodukoval například Seznam.cz. Cituji: ‚Vadí mi propojení Benešové s Hradem,‘ řekl jeden z demonstrantů. ‚Spravedlnost tady není v pořádku,‘ odpověděl další. Lidé v odpovědích často zmiňovali i svůj strach o demokracii. ‚Před třiceti lety jsem zvonil klíči, už nejsem lhostejný k tomu, co se děje,‘ uvedl pro Seznam další z protestujících. ‚Známí ze zahraničí se nám smějí, to je to nejhorší, co může být. Máme tu vládu jednoho muže,‘ myslí si pak dokumentarista a cestovatel Libor Špaček. Politika je podle něj dnes už propojená chobotnice jednoho muže, která ovládá vše. ‚Proto je potřeba tu být a ukázat, že se nebojíme,‘ dodal dokumentarista Špaček,“ zmínil Štefec, jenž dodal, že je to neskutečné. 

„Blahoslavení chudí duchem, neboť jejich je království nebeské. Brečíte na úplně špatném hrobě, bobánci. Občas se mi zdává, že horší to u nás snad už být nemůže. Že Češi jsou přece relativně chytrý národ, s IQ mírně nad evropským průměrem, žádné ovce. No a pak se probudím,“ uzavřel svůj status Štefec.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Varování aktivistům: Tohle se vám nevyplatí, vy cvoci! Přišlo z Rady ČT

13:13 Varování aktivistům: Tohle se vám nevyplatí, vy cvoci! Přišlo z Rady ČT

Podle části aktivistů není korektní mluvit o ženách jako o ženách, nýbrž jako „o osobách s děložním …