Proč lžete? Vystrčil se pustil do Hamáčka. Ten totiž vypustil bombu ohledně Kubery

26.06.2020 14:58

Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček prohlásil, že Kubera byl krátce před svým skonem opravdu pod tlakem, ale nikoli pod tlakem Číny, jak naznačuje Kuberova rodina, ale pod tlakem Senátu. Proti Hamáčkovu prohlášení se ostře vymezil nynější předseda Senátu Miloš Vystrčil, který na rovinu konstatoval, že Hamáček lže.

Proč lžete? Vystrčil se pustil do Hamáčka. Ten totiž vypustil bombu ohledně Kubery
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Senátu Miloš Vystrčil

O cestě předsedy Senátu na Tchaj-wan se mluví nejméně půl roku. Cestu plánoval ještě Jaroslav Kubera, ale ten bohužel ve druhé polovině ledna zemřel. Podle názoru jeho manželky Věry Kuberové přispěl k jeho skonu i tlak, kterému byl vystaven právě v souvislosti s plánem odjet na Tchaj-wan. Mezi Kuberovými dokumenty byl nalezen také dopis, v němž mu čínská strana vyhrožovala, že pokud pojede na Tchaj-wan, odnesou to české firmy, které se snaží prosadit v Číně.

Když se po Kuberovi stal předsedou Senátu Miloš Vystrčil, řadu týdnů zvažoval, zda převezme Kuberovu štafetu a pojede na Tchaj-wan. Nakonec v červnu oznámil, že na Tchaj-wan pojede, protože je demokraticky zvoleným politikem suverénní země, který si nechce nechat diktovat Čínou, kam smí a kam nesmí jet.

Prezident Miloš Zeman, premiér Andrej Babiš (ANO) či předseda ČSSD Jan Hamáček naznačují, že jet na Tchaj-wan proti vůli Číny není dobrý nápad. Hamáček dokonce konstatoval, že Kubera sice opravdu byl pod tlakem, ale nikoli pod tlakem Číny, nýbrž pod tlakem senátních kolegů.

Mimochodem, to je podle mě důvod, proč byl Jarda Kubera pod takovým tlakem. Žádná čínská ambasáda, žádný Hrad. Jarda Kubera byl pod tlakem svých senátorů, kteří mu říkali, že na ten Tchaj-wan musí, a když tam nepojede, odvolají ho. To podle mě přispělo k tomu, v jakém psychickém stavu byl,“ uvedl Hamáček pro Deník N.

Stávajícího předsedu Senátu Vystrčila tím zvedl ze židle. Rozhodl se zvednout telefon a zeptat se Hamáčka, proč takto lhal. A co se dozvěděl? Posuďte sami.

„Já: ‚Pane mp. Hamáčku, chci se Vás zeptat, proč Deníku N o mně lžete?‘“

Hamáček: ,Hm. Tak jste jim řekl, že to, co jsem já řekl o Vás, není pravda.‘

Já: ‚Samozřejmě jsem řekl, že lžete.‘

Hamáček: ,No tak vidíte, tak už to ví.‘"

Senátor Pavel Fischer Vystrčila podpořil a odmítl, že by on či jeho kolegové na Kuberu kvůli Tchaj-wanu tlačili.

„O žádném nátlaku na předsedu Senátu nevím. Možná to takhle funguje ve Sněmovně nebo v ČSSD, ale v Senátu opravdu ne. Rozhodnutí odjet na Tchaj-wan bylo od samého počátku suverénním rozhodnutím předsedy Senátu, které celá horní komora parlamentu nakonec podpořila. To mluví za vše,“ vypálil Fischer.

Slovní přestřelka mezi Milošem Vystrčilem a Janem Hamáčkem

reklama

autor: mp

Ing. Jan Zahradil byl položen dotaz

Proč už nekandidujete?

Bylo to vaše rozhodnutí? Já mám spíš dojem, že proto, že říkáte věci narovinu a ne vždy se vyjadřujete kladně na účet této vlády vás jednoduše odstavili, protože tato vláda jiné názory nepřipouští.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jsem fašista, provokoval Zeman po setkání s Ficem a Orbánem. A toto předcházelo

19:20 Jsem fašista, provokoval Zeman po setkání s Ficem a Orbánem. A toto předcházelo

Bývalý prezident Miloš Zeman se v úterý po schůzi premiérů zemí visegrádské čtyřky setkal s Robertem…