Proč manželství pro všechny? Richterová má jasno: Kvůli sebevraždám!

18.08.2022 16:05 | Ze sítí

Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Olga Richterová (Piráti) tvrdí, že přijetí zákona o „manželství pro všechny“ razantně sníží počet sebevražd mladých lidí. „Ukazuje se na těch zkušenostech ze zemí, kde to postupně zavedli a jsou to i země, jako katolické Irsko nebo katolické Španělsko, že zkrátka klesají počty sebevražd,“ uvedla Richterová.

Proč manželství pro všechny? Richterová má jasno: Kvůli sebevraždám!
Foto: Screen Prima CNN
Popisek: Olga Richterová na Primě CNN

Richterová patří mezi nejhlasitější zastánce přijetí tzv. manželství pro všechny. Nyní ve vysílání CNN Prima News přisla s dalším vysvětlením, proč by přijetí takového zákona bylo prospěšné pro společnost.

„Já jsem manželství uzavřít směla a zkrátka bych si přála, aby ho mohl uzavřít každý, kdo touží do svazku vstoupit, kdo chce přijmout v dobrém a zlém zodpovědnost za sebe navzájem, jít spolu životem,“ prohlásila na úvod.

Anketa

Půjdete volit do Senátu?

hlasovalo: 14847 lidí
„A proč mi to přijde tak důležité? Řeknu to rovnou, jsou to zkrátka sebevraždy a pokusy o sebevraždy u mladých lidí. Ukazuje se na těch zkušenostech ze zemí, kde to postupně zavedli a jsou to i země, jako katolické Irsko nebo katolické Španělsko, že zkrátka klesají počty sebevražd,“ pokračovala Richterová.

Mladí lidé, kteří jsou orientovaní jinak, než většina společnosti, podle ní potřebují vědět, že se budou moci do společnosti včlenit. „V rámci toho, jak se můžou vyrovnat s tím, že to budou mít jinačí a jak se včlenit do společnosti, co jim dává za signály, jakým způsobem jim otevírá svou náruč. Tak v rámci toho všeho klesají počty sebevražd naprosto významně zejména u mladých lidí,“ dodala Richterová ve výseku rozhovoru, který sdílela na svém facebookovém profilu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Parkování v Praze

Vážený pane Hřibe, je možné se zaměřit na výstavbu parkovacích domů v Praze? Situace ohledně parkování je žalostná. Omezení vozidel není řešením, jelikož se bavíme o provozu, ale nikoliv o umístění stojících vozidel. Osobně jezdím s vozem 1x za týden či čtrnáct dní a to mimo Prahu, avšak téměř po...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Havel-Pavel? Aplauduje se lidem, kteří stáli proti Havlovi!“ Hořký vzkaz voličům generála. Podepsána Natálie Kocábová

21:48 „Havel-Pavel? Aplauduje se lidem, kteří stáli proti Havlovi!“ Hořký vzkaz voličům generála. Podepsána Natálie Kocábová

Poté, co hudebník Michael Kocáb odsoudil, že o křeslo prezidenta bojují osobnosti s komunistickou mi…