Proč odešel od Blatného? Zrušené schůzky. Pořád dokola. Vůbec jsem ho neviděl, říká profesor

27.01.2021 9:49

Bývalý náměstek pro zdravotní péči na ministerstvu zdravotnictví Aleksi Šedo v rozhovoru pro server iDnes.cz uvedl, že s šéfem resortu Janem Blatným se nedalo pracovat.

Proč odešel od Blatného? Zrušené schůzky. Pořád dokola. Vůbec jsem ho neviděl, říká profesor
Foto: repro youtube, tan
Popisek: prof. MUDr. Aleksi Šedo, DrSc.
reklama

Řada lidí ministerstvo zdravotnictví za poslední dobu opustila. 1. prosince národní koordinátor testování, 14. ledna ředitel Státního zdravotního ústavu, 19. ledna politická náměstkyně, 25. ledna národní koordinátor vakcinační strategie, 26. ledna náměstek pro zdravotní péči. Co se děje na ministerstvu zdravotnictví? To mimo jiné vysvětloval právě Aleksi Šedo serveru iDnes.cz.

Anketa

Má Česko nakoupit a využívat ruskou vakcínu Sputnik V?

93%
7%
hlasovalo: 25384 lidí

„Vidění jsme měli různé, ale hlavní problém byl v tom, že jsme to vlastní vidění ani vzájemně neznali. Začínal jsem za ministra Adama Vojtěcha, a i když jsme nebyli osobní přátelé a neznal jsem jej tolik, měl jisté rysy idealismu v nejlepším slova smyslu. Pak přišel tvrďák a pragmatik Prymula. Oceňoval jsem u něj, že jeho ano bylo ano, názory byly jasné a neumím si u něj představit, že by něco podepsal a pak říkal, že to nepodepsal. S oběma těmito džentlmeny jsem byl jako náměstek v denním kontaktu. S ministrem Blatným, když nepočítám větší schůze týmů, jsme spolu za celou dobu mluvili asi patnáct minut a já si myslím, že takto se pracovat v nejužším týmu nedá,“ poznamenal Šedo.
 
“Člověk nechce být nespravedlivý, je jasné, že v koronavirové době se schůzky posouvají, ruší a tlak na ministra je obrovský, ale já v práci bývám dvanáct třináct hodin a že bychom se nemohli sejít na čtvrt hodiny jeden den, to si prostě nemyslím,“ dodal. Vadily mu zejména několikrát zrušené schůzky. On sám šel podle svých slov na ministerstvo s jasnými představami, co by udělal rád. 
 
Dodal, že si tedy zkrátka připadal zbytečný. „Vnímal jsem, že si ministr chce postavit svůj tým. To je naprosto v pořádku a férová věc, akorát by to mělo být férově komunikováno,“ uzavřel.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A je jasno. Tajná nahrávka prozrazuje, jak CNN podporovala Bidena a zamlčovala útoky černochů

9:39 A je jasno. Tajná nahrávka prozrazuje, jak CNN podporovala Bidena a zamlčovala útoky černochů

Po internetu se šíří tajně zachycená nahrávka technického ředitele americké televize CNN, kde přizná…