Proč padl Kremlík? Komentátor také ukazuje, jak bláznivě uvažuje opozice

10. 2. 2020 15:50

Ač ho premiér Andrej Babiš (ANO) ještě na jaře loňského roku vychvaloval jako zkušeného manažera, dnes již Vladimír Kremlik není ministrem dopravy. Babiš svého ministra vyhodil a dal od něj ruce pryč. Zkušený komentátor Bohumil Pečinka se pokusil rozkrýt pozadí Kremlíkova pádu.

Proč padl Kremlík? Komentátor také ukazuje, jak bláznivě uvažuje opozice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr dopravy Vladimír Kremlík
reklama

Co bylo na počátku? Nespokojenost českého „dopravního establishmentu“ (stavební firmy, právní kanceláře, političtí lobbisté, Andrej Babiš…) s tím, kudy jdou finanční toky v resortu, a také konkurenční boj. O důvod víc, že premiér představil ambiciózní Národní investiční plán, který předpokládá rozdělování téměř šesti bilionů korun do dopravní infrastruktury,“ napsal Pečinka hned na úvod komentáře serveru Info.cz.

Lidé z okolí Babiše si podle Pečinky přáli zrušit Státní fond dopravní infrastruktury a vyhodit náměstka pracujícího na resortu dopravy Tomáše Čočka. A když to Kremlík nezařídil, musel čelit úniku různých informací. I informací o údajně předražené zakázce na e-shop pro dálniční známky. V této kauze mohl podle Pečinky padnout ministr a zmíněný náměstek a řízení Ministerstva dopravy mělo být koncentrováno do jednoho bodu, aby bylo možné snáze řídit infrastrukturní projekty.

„Parlamentní opozice, než aby šla po podstatě celé věci (centralizace v rozdělování peněz na dopravě), naskočila na bezpečnostní aspekt (ochrana soukromí). Popřípadě v duchu svého inkvizičního myšlení podávala na Kremlíka trestní oznámení, že úplatek neohlásil už dříve (Piráti),“ vytkl Pečinka konkurenčním politikům.

Podstata celého sporu o e-shop a Kremlíka je totiž podle Pečinky právě v tom, kdo a jak bude rozdělovat předpokládané biliony korun z investičního plánu na dopravní projekty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jóóóóóóhóóó, smál se černoch do mobilu, když nahrával, jak kumpáni bijí mladou holku. Co udělali její spolužáci? Radši se podívejte sami

17:10 Jóóóóóóhóóó, smál se černoch do mobilu, když nahrával, jak kumpáni bijí mladou holku. Co udělali její spolužáci? Radši se podívejte sami

Internet poslední týdny zaplavují videa až nepochopitelného násilí. Převažující prvek je na první po…