Proč se Babišovi tak líbí chorvatský systém evidence? Podnikatel odkrývá zamlčovanou souvislost

26.04.2015 20:27

V Partii na TV Prima, kterou tuto neděli před polednem rozehrál ministr financí Andrej Babiš sám se sebou, opět zazněly argumenty vychvalující systém elektronické evidence tržeb po vzoru Chorvatska. Nepřítomného oponenta tedy pro ParlamentníListy.cz zastoupil Petr Thaisz, místopředseda Strany soukromníků.

Proč se Babišovi tak líbí chorvatský systém evidence? Podnikatel odkrývá zamlčovanou souvislost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Babiš hovoří o Kalouskovi jako " o tom, co nakradl miliardy"

Andrej Babiš opět v Partii hájil chorvatský systém a všem, kteří tvrdí, že tamní systém nefunguje a má problémy, příkře vzkázal, že lžou. Domlouval se prý již s chorvatským ministrem financí, že přijede sám nebo v zastoupení do ČR a občanům vysvětlí, jak systém funguje, a že se nemají čeho bát.

Petr Thaisz jeho slibování chorvatského svědka okomentoval: „Věřím tomu, že pokud pozval z Chorvatska důležitého svědka, aby dosvědčil, jak přínosné zavedení EET bylo, určitě panu ministru Babišovi dosvědčí úplně všechno.“ Mnohem lepší podle něj bude, když Češi svou budoucnost ochutnají na vlastní kůži, až v létě vyrazí do Chorvatska k moři.

O Partii s Andrejem Babišem si přečtěte ZDE

Především jej však zarazila opětovná argumentace ministra financí, že jeho návrhy podporují podnikatelské svazy „od Hospodářské komory přes Asociaci pana Havlíčka až po Sdružení podnikatelů pana Dandy“.

Pokud jde o Hospodářskou komoru, podle Thaisze hájí zájmy někoho úplně jiného, než jsou živnostníci a drobní podnikatelé. „Pan Havlíček se jako samozvaný ochránce živnostníků taktně vyhýbá odpovědět, kdo jeho asociaci financuje a proč je takřka ve všem ve shodě s panem ministrem Mládkem,“ pokračuje ve výčtu Babišových podpůrců. A Bedřich Danda je sice dlouholetým mluvčím podnikatelů, jenže elektronickou evidenci dlouhodobě odmítá.

Kromě těchto problematických tvrzení pak místopředsedu soukromníků zaujal i ministrův plán, že „až se nám podaří důsledně vybírat daně, pak je třeba můžeme snížit“. To prý v překladu neznamená nic jiného, než že si ministr nejprve ztížením podmínek pro podnikání vyčistí prostředí, a když ho ovládne, potom sám sobě sníží daně.

Thaisz dodává, že nejde o nic utopického, protože přesně to se nyní děje v Babišově vzoru, Chorvatsku. „Tam si jeden majitel potravinářského impéria rozšiřuje oblast svých maloobchodních řetězců právě do míst, kde již tzv. fiskalizace, jak zavedení EET v Chorvatsku nazývají, čištění trhu načala,“ prozrazuje soukromník.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

20:47 Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová vypadla ze zábavného pořadu StarDance h…