Proč se vlní D47? Jasno by mělo být do měsíce

18. 3. 2012 13:31

Ministerstvo dopravy a společnost Eurovia CS se nemohou shodnout na příčině problémů se zvlněnou dálnicí D47. Ministerstvo poslalo firmě 901 reklamací. Na dálnici se nyní budou dělat tzv. rozhodčí vrty, které by do měsíce měly odhalit příčinu.

Proč se vlní D47? Jasno by mělo být do měsíce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Doprava - ilustrační foto

Ministr dopravy Pavel Dobeš (VV) tvrdí, že příčinou zvlnění je špatná ocelárenská struska. Dobeš to uvedl v diskusním pořadu Partie. Generální ředitel Eurovia CS Martin Borovka naopak vidí hlavní problém ve studeném odvalu. To je hutní suť, která vzniká po vybourání vnitřní stěny ocelářských pecí; do některých vrstev dálnice se suť, stejně jako struska, přidávala.

901 reklamací

Jasno o skutečné příčině problému by mělo být za měsíc, shodli se Dobeš i Borovka. „Do měsíce stanovení, v čem je příčina problému, kdo ji odstraní a kdo zaplatí,“ řekl Dobeš. Ministerstvo společně s firmou Eurovia CS provede několik vrtů, které se budou laboratorně zkoumat.

Ministerstvo poslalo firmě 901 reklamací. Eurovia CS nyní reklamace analyzuje a zhruba do týdne bude vědět, kolik z těchto výtek uzná za oprávněné.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úplně jinak, než říká Jaromír Bosák, já to viděl. Novinářský kolega z Ruska předložil svědectví o mistrovství světa

18:43 Úplně jinak, než říká Jaromír Bosák, já to viděl. Novinářský kolega z Ruska předložil svědectví o mistrovství světa

Fotbalový šampionát se v Rusku neměl z mnoha důvodů konat. Touto větou vyšperkoval na závěr slavnost…