Proč sem leze? Zeman sejmul migranty a šokoval slovy o Trumpovi

20.03.2019 12:14

Prezident Miloš Zeman je druhý den na návštěvě Karlovarského kraje. Dnes krátce před polednem se sešel na náměstí v Kraslicích s občany, kteří dorazili v hojném počtu.

Proč sem leze? Zeman sejmul migranty a šokoval slovy o Trumpovi
Foto: Václav Fiala
Popisek: Prezident Zeman v Karlovarském kraji
reklama

„Město Kraslice si vybralo mě. Teď, když už mě nikdo nemůže podezřívat, že vedu nějakou prezidentskou kampaň a projel jsem zde již každou významnější obec, tak teď si mohu dovolit poděkovat. Poděkovat těm, kdo mi dali své hlasy v druhém kole prezidentské volby. Karlovarský kraj se umístil na čestném čtvrtém místě. Kraslice překročily karlovarský průměr a dosáhly 62 procent,“ sdělil Zeman úvodem, proč si vybral pro svou návštěvu Kraslice. 

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Anketa

Pomůže ODS vyloučení Václava Klause ml.?

6%
94%
hlasovalo: 10501 lidí

„V době, kdy jsem byl premiér, jsme dělali privatizaci bank. A každý, kdo si banku kupoval, ať již to byla Komerční banka nebo Česká spořitelna, za to musel zaplatit. Musel zaplatit 40 miliard korun v obou případech, a díky tomu se přestaly poskytovat špatné nesplatitelné úvěry, většinou politicky motivované. A náš bankovní sektor je naprosto zdravý, takže jej nemusíme už dotovat ani korunou,“ poznamenal Zeman k první otázce, že neví o tom, že by se bankám poskytovaly nějaké dotace. „Ledaže bych se zeptal pana Klause, tomu by to bylo podobné,“ podotkl. 

„Dobrý den, pane řediteli,“ začala další dotaz tazatelka, jež se následně omlouvala. Zeptala se na to, proč jsou peníze na imigranty, ale ne na důchodce a postižené. „Ony ty peníze jsou. Ale i když jsou, velice podporuji zákon o sociálním podnikání. Jak jistě víte, jde o zákon, který umožňuje zaměstnávání zdravotně postižených. I když by to nebylo ekonomicky rentabilní, tak ti lidé budou moci chodit do práce. A pokud jde o tu pomoc imigrantům. Víte, že jsem zásadní odpůrce přijímání ilegálních imigrantů na české území,“ zdůraznil Zeman. „Udělejme gesto a pomožme přímo v místech zničených válkou. Postavme vodovod, školu, to všechno ano. Ale uvědomme si, že migranti mají kulturní návyky zcela odlišné od nás. Tak ti by se tady asi necítili příliš dobře,“ poznamenal. Když si pak vzpomněl na to, jak si pozvaní Iráčané stěžovali na bydlení, které zde získali, prohlásil: „Tak proč sem leze, že ano?“

Své pak Zeman řekl i k životnosti silnic, což podle svých slov vytýká ministru dopravy Danu Ťokovi (ANO) již dlouho. Dodal, že při opravách silnic se krade a neopravuje se dostatečnou vrstvou asfaltu. „Pan Ťok by měl vyměnit ředitele Ředitelství silnic a dálnic. Nechci nikoho posílat do vězení, ale když dáte tučnou pokutu, tak ono to ty ostatní přejde. Je to rozkrádání státních prostředků,“ domnívá se o opravách silnic.

Další dotaz směřoval k daru Andreje Babiše (ANO), jenž americkému prezidentovi při státtní návštěvě věnoval pistoli. On sám dostal tričko z basketbalového klubu. „Donald Trump je vynikající byznysmen. Neboť pistole má větší hodnotu než tričko. Kdybych byl nepřítel Donalda Trumpa, tak bych řekl, že mu pistoli věnoval pro to, aby se sám zastřelil. Ujišťuji vás, že jsem neřekl, že by bylo dobré zastřelil Donalda Trumpa, nic takového,“ poznamenal. 

Mladý školák se pak zeptal Zemana, zda má něco společného s Andrejem Babišem. „Řekl bych, že je to pracovitost. S tím rozdílem, že on spí čtyři hodiny denně a já mu říkám: Andreji, trefí tě infarkt, nebudeš!“ sdělil Zeman s tím, že on sám spí osm hodin.

Závěrem se pak již jen Zeman podepsal do pamětní knihy města a převzal dar od vedení města.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

16:18 „U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

Nadržuje Česká televize některým politickým stranám? Ovlivňují ji politici? Má vyvážené zpravodajstv…