Proč teď „sextremistky“ z Pussy Riot a Femen mlčí? Výprask od šéfredaktora novin

15.01.2016 10:31

Proč mlčí členky ukrajinské ženské organizace Femen nebo ruské skupiny Pussy Riot k sexuálním útokům na ženy, ke kterým došlo o silvestrovské noci v řadě německých měst, ptá se v dnešních Lidových novinách jejich šéfredaktor István Léko.

Proč teď „sextremistky“ z Pussy Riot a Femen mlčí? Výprask od šéfredaktora novin
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marija Aljochinová, členka protestní skupiny Pussy Riot dostala placku s Václavem Havlem
reklama

„Jak to, že členky ukrajinské sextremistické organizace Femen či ruské skupiny Pussy Riot, která rovněž bojuje proti sexismu a různým druhům diskriminace, nedemonstrují v muslimských čtvrtích velkých německých měst?“ táže se Léko.

Poukazuje na to, že zmíněné aktivistky umějí dokonale „vyvádět v křesťanském kostele před oltářem nebo inzultovat katolického kněze“. „Proč aktivistky nemají nyní důvod k hysterii? Že by používaly dvojí metr? Nebo pachatelé nebyli ti správní?“ pokládá si Léko další otázky.

Podle něj důvod civilizačních bitev, které nyní prožíváme, nejlépe vykreslila světoznámá muslimská novinářka, aktivistka a spisovatelka Mona Eltahawyová, autorka slavné knihy „Headscarves and Hymens – Why the Middle East Needs a Sexual Revolution“, která česky zatím nevyšla.

Autorka sama prý byla mnohokrát obětí sexuálního násilí. „Hybatelem krajní pravice je skrytý rasismus, na druhé straně levičáci zdokonalovali kulturu zamlčování. Je třeba a je možné si vážit cizí kultury, ale nesmíme tabuizovat její stinné stránky. Dvojí metr je k ničemu,“ napsala podle Léka zmíněná spisovatelka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Xaver v akci. Po Moravcově trápení Vojtěcha se už houfují diváci

19:48 Xaver v akci. Po Moravcově trápení Vojtěcha se už houfují diváci

Hosty první hodiny Otázek Václava Moravce byli ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch, hlav…