Profesor Fiala: Nedovolíme další úpadek země pod vládou exkomunisty se skutečnými komunisty

24. 6. 2020 16:17

Předseda ODS Petr Fiala tvrdí, že Občanská demokratická strana je lídrem spolupráce pro podzimní volby. V krajských volbách jde v několika regionech v koalicích, v senátních zase postavila řadu společných kandidátů. Píše o tom server Aktuálně.cz.

Profesor Fiala: Nedovolíme další úpadek země pod vládou exkomunisty se skutečnými komunisty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Fiala na 29. kongresu ODS
reklama

Fiala zároveň označil případné vítězství v krajských volbách za první krok „k velké politické změně“. Tou míní sněmovní volby v příštím roce a vítězství v nich. „ODS jde v devíti ze třinácti krajů v koalici či s podporou dalších stran. Za jejich podpory jsme postavili silné středopravicové hodnotové koalice, žádní komunisté ani socialisté,“ uvedl Fiala. Dnes totiž Občanská demokratická strana představila lídry krajských voleb i kandidáty do Senátu.

„Musíme posílit Senát, abychom nedovolili úpadek Česka pod vedením exkomunistického premiéra za vlády se skutečnými komunisty a pod záštitou Hradu,“ řekl s tím, že cílem ODS je také to, aby v krajských volbách dokázala strana získat křeslo hejtmana.

„Úspěch v krajských a senátních volbách je pro nás dalším krokem pro obrat ve správě celé země. Z voleb vyjdeme ještě silnější a budeme mít znovu hejtmany a podílet se na úspěšných koalicích. Sestavili jsme silné kandidátky s důvěryhodnými a kompetentními politiky. V řadě regionů jsme se navíc spojili s blízkými pravicovými partnery a nabídli viditelné pozice nezávislým respektovaným osobnostem. Lidem v krajích nabízíme rozumné řešení nejpalčivějších problémů ve zdravotnictví, v dopravě a samozřejmě i v dalších oblastech. Přinášíme také realistické plány důležitých opatření pro lepší ochranu krajiny před suchem a povodněmi. Myslíme vážně náš slib, že postavíme spolu s občany Česko i jednotlivé kraje na nohy,“ říká místopředseda ODS Martin Kupka.

„Podzimní volby do Senátu mohou být začátkem změn. Změn, které mohou postavit Česko na nohy a zlepšit situaci v České republice. Uplynulé krizové měsíce ukázaly, že Senát je důležitou pojistkou nejen pro demokracii, ale i pro smysluplné zákony, které mohou skutečně pomáhat. ODS obhajuje v říjnových volbách dva mandáty. Věřím, že nejenže naši pozici obhájíme, ale že senátorský klub ODS rozšíříme,“ říká předseda senátorského klubu Martin Červíček.

Fiala dnes mimo jiné také zkritizoval současný vládní kabinet Andreje Babiše (ANO), že zadlužil občany. „Vláda doslova zavěsila obrovský dluh na krk lidem v celé zemi. Ale zároveň vláda nepřipravila jediný rozumný krok, který umožní lidem tento dluh vrátit. My máme plán. Víme, jak šetřit na státu, ale nešetřit na lidech,“ řekl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový plán! Moravec, cinklé průzkumy. Petříčkův sešup to zkazil. Ze zákulisí ČSSD

16:00 Takový plán! Moravec, cinklé průzkumy. Petříčkův sešup to zkazil. Ze zákulisí ČSSD

Některé novináře zaskočilo, že otěže v sociální demokracii nevzal na sjezdu do rukou Tomáš Petříček.…