Profesor Flegr: Bude ještě hůř. Spočítáno. Pomstěte se za covid!

13.10.2020 10:52 | Zprávy
autor: kas

Babiš svou nečinností přinesl druhou vlnu. Vláda by neměla být vyznamenaná, ale žalovaná za zabití z nedbalosti. A s přicházející zimou se situace zhorší a nevylepší se do dubna, předvídá parazitolog Flegr. Doufá, že se ze současné situace poučíme.

Profesor Flegr: Bude ještě hůř. Spočítáno. Pomstěte se za covid!
Foto: Repro Facebook
Popisek: Parazitolog Jaroslav Flegr

Po včerejším oznámení dalších proticovidových opatření situaci formou proslovu ke svému kocourovi hodnotil i parazitolog Jaroslav Flegr. Zmínil studii čínských vědců, kteří se zabývali vztahem teploty a vzdušné vlhkosti na šíření viru. „Zjistili, že s každým stupněm, o který je v zemi tepleji, poklesne asi o 3 % počet infekcí za den a asi o 1,2 % počet úmrtí na koronavirus za den. Podobně s každým vzrůstem relativní vlhkosti o 1 % klesá 0,85 % počet infikovaných za den a o 0,51 % počet úmrtí za den. V diskusi vysvětlili, že se přesně takový výsledek dal očekávat, neboť výrazná sezonalita v nakažlivosti se projevuje u většiny akutních respiračních onemocnění včetně původního SARS,“ informoval vědec.

Flegr dodává, že jim okolnosti daly za pravdu a s příchodem léta se situace skutečně zlepšila. Ale radost z babího léta dlouho nevydržela. „Kvůli chybám našich epidemiologů a především neodpovědným a hloupým intervencím ze strany některých politiků, netroufám si jmenovat, abych omylem nepřipojil nějaké hodně neslušné přídavné jméno, nás čekají během dvou týdnů přeplněné nemocnice,“ věští parazitolog.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

Jak omezit aktivisty?

Zdravím vás. Nevím, jestli to vidíte stejně, ale podle mě tu aktivisté všeho druhu vládnou pevnou rukou a zasahují do všeho, a to až nad míru. Ať jde o rodiny, školství, ale třeba i životní prostředí, dopravu prostě vše. Můj dotaz. Souhlasíte se mnou? A pokud ano, napadá vás řešení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Těsně před zrušením ztropil Foltýnův odbor svůj poslední skandál

11:38 Těsně před zrušením ztropil Foltýnův odbor svůj poslední skandál

Včera ohlásil konec Odbor strategické komunikace státu, známý jako Stratkom. Tato instituce proslula…