Profesor Knížák jde po Ištvanovi: Kvůli jeho osobní pomstě je tu banánová republika

20.07.2013 10:45

Bývalý ředitel Národní galerie profesor Milan Knížák se v rozhovoru pro Prvnízprávy.cz zamyslel nad kauzou Nagyová, kterou někteří označují za puč části policie, justice a státních zástupců. Hlavním viníkem je Ivo Ištvan.

Profesor Knížák jde po Ištvanovi: Kvůli jeho osobní pomstě je tu banánová republika
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Milan Knížák v pořadu Hyde park

"Velmi jsem přemýšlel o celé této záležitosti. Na mě tato záležitost působí jako mix politických tlaků a osobní pomsty. Státní zástupce pan Ištvan byl na pět let postaven mimo funkci. Zřejmě během tohoto období poněkud zahořkl. Levice měla pro změnu touhu pomstít se za zatčení Davida Ratha. Tak byla spuštěna tato neuvěřitelná akce, která Česko vrhla mezi banánové republiky. Jde o otřesnou záležitost, která nemá obdoby," rozčiluje se Knížák.

Václav Klaus má pravdu. Je třeba vrátit politiku politikům

Zásah policie byl horší než za minulého režimu. "Způsob, jakým byla zatčena bezbranná ženská, je naprostým vrcholem arogance a brutality. Vrhá nás to zpátky do totalitního režimu. Byl jsem za komunismu mnohokrát zatčen. Policie si ale ani tehdy nedovolila to, co předvedla nyní. Jde o neuvěřitelnou nehoráznost, drzost a brutalitu, která nemá v civilizované zemi obdoby," píše výtvarník pro Prvnízprávy.cz.

A souhlasí s Václavem Klausem, který varuje před mocí těch, kteří k tomu nemají žádné právo. "V tomto okamžiku by se měli spojit všichni slušní politici bez ohledu na stranickou příslušnost. Měli by se razantně postavit proti podobným excesům. Pokud to neudělají, tak mohou očekávat, že se něco podobného může opakovat. A může to postihnout nás všechny. Václav Klaus má naprostou pravdu. Je třeba vrátit moc v naší zemi do rukou volených zástupců," hájí bývalého prezidenta.

Ištvan by měl okamžitě skončit

O vinících má jasno. "Nepochybně by měli být hnáni k osobní odpovědnosti všichni, kdo tuto otřesnou událost rozpoutali. Policisté, státní zástupci a především pan vrchní zástupce Ivo Ištvan. A měli by okamžitě odejít ze svých funkcí,“ soudí Knížák.

Ani lidé by k puči neměli zůstat lhostejní. "Lidé zřejmě zatím dost dobře nechápou, čeho jsme v uplynulých dnech byli svědky. Nešlo o nic jiného než o zásadní ohrožení demokracie v naší zemi. Lidé by proti tomu měli protestovat všemi zákonnými prostředky," dodal v rozhovoru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: lze

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pane pražský primátore, během půl hodiny nám deset černochů nabízelo drogy a sex, co s tím děláte? Hřibova odpověď občana šokovala

12:34 Pane pražský primátore, během půl hodiny nám deset černochů nabízelo drogy a sex, co s tím děláte? Hřibova odpověď občana šokovala

Když se na kraji června letošního roku konal Rodinný den v pražské Stromovce, jeden z občanů počkal,…