Profesor Komárek: Volím Zemana, proto ale ještě nemusím urážet Schwarzenberga

26.01.2013 12:56

Profesoru Valtru Komárkovi (ČSSD) se nelíbí průběh prezidentské kampaně. Média neměří kandidátům stejně, ještě nepříjemnější je pak prý zlověstnými emocemi nabitá pražská intelektuální fronta, k čemuž přispěla možná i instituce "podporovatelů kandidáta", kteří svému idolu svoji oddanost vedle chvály projevují ostrovtipnými výpady proti tomu "idiotovi odnaproti".

Profesor Komárek: Volím Zemana, proto ale ještě nemusím urážet Schwarzenberga
Foto: ČSSD
Popisek: Čestný předseda ČSSD Valtr Komárek

"Probuzení pražských intelektuálů by nemuselo být špatné. Vždyť je tolik problémů a zádrhelů v české demokracii, jež vyžadují analýzy, veřejné debaty, hledání nápravy. Zaměňovat to však za teenagerovské, facebookové vášně nic nepřinese," míní Komárek.

Profesora tato vzedmutá vlna emocí mrzí. "I když chci volit Zemana, neznamená to útočit na Schwarzenberga," píše. Můžeme prý diskutovat o obrovských restitucích, o jeho vládním programu nebo o zvýšení DPH. "Rozhodně však žádné urážky," dodává.

Volím Zemana v dobré víře

K volbě Zemana vedou Komárka zvláštnosti současného historického období ve shodě s jeho specifickými vlastnostmi.

"Konkrétně jde o to, že jsme se ocitli na jakési historické křižovatce národa českého. Lidé dnes nejsou otřeseni jenom ze všech těch zdražovacích opatření vlády. Na rozdíl od ní vidí trochu dále. Chápou, že v Evropě nová konjunktura hned tak nebude. A že celá naše složitá ekonomika visí na jedné a tenké niti zahraničních automobilek," a nejde prý jen o automobilky, ale i o desítky drobnějších závodů, dodává Komárek.

"Nebude-li odbyt, pak 'košile bližší než kabát', takže doma pojedou, u nás je uzavřou. Nezbude než se živit vlastní prací opřenou o český kapitál, otevřít dveře novým 'Baťům', energickým podnikatelům a manažerům, co i s rizikem půjdou na východní trhy, kde na osvědčené výrobky ČKD, Škody Plzeň, Vítkovic atd. stále ještě čekají. Osvobodíme se tak i od současných 220 miliard korun dividend, které draze platíme do zahraničí (čtyřnásobek celé dluhové služby)," popisuje profesor Komárek.

A právě na základě toho si vybral "svého" kandidáta: "To ale vyžaduje ekonomicky obzvláště vyspělého a silného prezidenta s vlivem, kterým je dle mých poznatků Miloš Zeman. Proto ho chci volit, aniž bych panu Schwarzenbergovi ubíral na důstojnosti," uzavírá Valtr Komárek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Exšéf ČSSD Paroubek má co říct k hromadnému odchodu z kandidátky na jihu Moravy. Je to silné

20:20 Exšéf ČSSD Paroubek má co říct k hromadnému odchodu z kandidátky na jihu Moravy. Je to silné

Bývalý premiér Jiří Paroubek schvaluje zásah vedení ČSSD do kandidátky v Jihomoravském kraji, kam by…