Profesor-lékař z ČSSD varuje: Zase chtějí vyhodit půlmiliardu

19. 2. 2013 7:32

Senátor Jan Žaloudík (ČSSD) si všímá dalšího pokusu ministerstva zdravotnictví utratit 500 milionů korun za elektronické zdraví či elektronické zdravotnictví. Ještě se resort neotřepal z kauzy IZIP a už prý seje další plevel, který bude muset za čas zase někdo vyplevelit, upozorňuje stínový ministr zdravotnictví Žaloudík.

Profesor-lékař z ČSSD varuje: Zase chtějí vyhodit půlmiliardu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze - ilustrační foto
reklama

Jenže kde není zdraví přirozené, elektronické zdraví nepomůže, míní profesor chirurgie a onkologie. Dodává, že ve zdravotnictví je mnohé po léta elektronizováno. „Bez vstupu do počítačových systémů se nedá provést ani vyšetření moče a už vůbec se nedá vyúčtovat,“ míní Žaloudík s tím, že o všem, co se kolem pacientů šustne, mají už léta záznamy zdravotní pojišťovny.

Půl miliardy pro následovníky

Resort podle Žaloudíka navíc ještě ani neprozkoumal, které z uzákoněných registrů jsou pro chod medicíny nezbytné. „Průzkum reálných poměrů na bojišti nelze nahradit e-poznáním od stolu - stejně jako ministerskou nekomunikaci nelze nahradit virtuální e-komunikací,“ píše na svém blogu senátor.

Senátor upozorňuje na to, že rozvíjený systém různých správců a zřizovatelů zdravotnických zařízení lze jistě dále propojovat a kultivovat zejména na regionálním principu. Jenže „desorganizaci nelze nahradit přísliby lepších e-zítřků za 500 milionů“, míní Žaloudík s tím, že ministerstvo teď pouze rozdá a nasmlouvá zakázky za půlmiliardu, a to i na léta dopředu, pro své následovníky.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

21:40 Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

Šéf České stomatologické komory a člen ústředního krizového štábu Roman Šmucler na svém Facebooku ok…